Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
123 posty 2592 komentarze

Fakty-Kontra-Alternatywa

Monaco - Aktualne sprawy, Polska, świat, polityka, ludzie, kosmos. Chętnie podyskutuję ale bez inwektyw i obrażania oraz prowokacji. Prawda i fakty, obnażanie kłamstw i manipulacji. W brew interesom mainstream'owym z natury zakłamanym i manipulujących.

Czerwona flaga zemsty podniesiona w Iranie.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po raz pierwszy w historii czerwona flaga została zawieszona nad meczetem Jamkaran.

***********************************************

To jest:  Czerwona flaga zemsty podniesiona w Iranie.

 Po raz pierwszy w historii czerwona flaga została zawieszona nad meczetem Jamkaran i nie zostanie opuszczona, dopóki nie zostanie dokonana zemsta za zamordowanie przez Amerykanów legendarnego generała Kassem Suleymani. 

Arabskie media podają, że czerwona flaga zemsty została zawieszona nad głównym szyickim meczetem Imama Mahdiego w świętym irańskim mieście Kom.

Opublikowano także materiał filmowy z uroczystego podniesienia flagi.

Ta flaga symbolizuje niesprawiedliwie rozlaną krew i jest wezwaniem do pomszczenia umarłych.

Słowa prezydenta Iranu:

 " USA popełniły najpoważniejsze przestępstwo ”. Zabijając generała Islamskiego Korpusu Strażników Rewolucji (IRGC, część irańskich sił zbrojnych), Stany Zjednoczone popełniły ohydną zbrodnię, którą Iran pomści" - powiedział prezydent Iranu Hassan Rouhani. Dodał że  „Zbrodnia popełniona przez Stany Zjednoczone pozostanie w historii jako najgorsza ze zbrodni przeciwko narodowi irańskiemu. Amerykanie nie zrozumieli, jaki wielki błąd popełnili. Będą musieli zmierzyć się z konsekwencjami tej zbrodni nie tylko dzisiaj, ale także w ciągu najbliższych lat - powiedział Rouhani, odwiedzając członków rodziny zmarłego generała.

Według irańskiego prezydenta szef sił specjalnych IRGC, odpowiedzialny za irańskie operacje wojskowe za granicą, był oddany nie tylko bezpieczeństwu Iranu, ale także regionu, w tym ludności Iraku, Syrii, Jemenu, Libanu i Afganistanu. Oznajmił również : „Niełatwo jest zrekompensować utratę generała Suleymaniego, ponieważ był on nie tylko dowódcą wojskowym i architektem operacji w miejscach krytycznych, ale także wyjątkowo utalentowanym politykiem i strategiem”.  Rouhani dodał że „Zwłoki Amerykanów będą na całym Bliskim Wschodzie".  

 Konsekwencje.

 Irański minister spraw zagranicznych Mohammad Javad Zarif zdecydowanie potępił nalot w Iraku. Uważa atak za niebezpieczną eskalację i ostrzega Stany Zjednoczone, że będzie to miało konsekwencje.  

„Iran ukarze Stany Zjednoczone i poszczególnych Amerykanów w odwecie za śmierć Qassem Soleimani, gdy znajdą się oni w zasięgu  Republiki Islamskiej” - powiedział irański generał Gholamali Abuhamzeh, dowódca Gwardii Rewolucyjnej w południowej prowincji Kerman.

Według tego dowódcy Iran może trafić 35 amerykańskich celów, a kraj ma do tego prawo. Według niego, tymi możliwymi celami są statki w Cieśninie Hormuz. ,, Amerykanie też nie są bezpieczni, a stolica Izraela Tel Awiw jest również w zasięgu ręki. Nie ma od teraz bezpiecznego obszaru dla amerykańskich sił zbrojnych, - powiedział Abuhamzeh. Zarówno Iran, jak i Hezbollah przysięgły zemstę.

Źródło [EPA].

KOMENTARZE

 • @ Autor
  5*
 • Autor
  Była AKCJA musi być REAKCJA - to logiczne
  A tym bardziej w tej kulturze
  Samo morderstwo było .... jakie było - ale większym debilizmem było mówienie o tym otwarcie przez jego pomysłodawców i wykonawców
 • @Jasiek 18:49:05
  Pozostaje pytanie, dlaczego Amerykanie notorycznie od 1945 roku ciągle podpalają cały świat. Czy mają w genach zło samego diabła ?

  Przecież po upadku kolonializmu żaden inny kraj poza USA nie napada i nie morduje inne narody odległe od swoich granic o tysiące kilometrów.

  Czy w Waszyngtonie w Pentagonie siedzą same diabły w ludzkiej skòrze ?
 • @Hades 19:02:23
  Mówią bo są ich zbrodnie ciągle bezkarne. To tak jak gangsterzy którzy są pewni siebie mając pistolety i pieniądze. Ale wszystko jest do czasu.
 • @Monaco
  Cieśnina Ormuz ma teraz kluczowe znaczenie , należy pamiętać o zakupie przez Iran chińskich min przeciw okrętowych typu " manta ". Salute 5*.
 • @Repsol 19:11:23
  Czyli jednak wojna. A więc cierpienia ruiny w Europie drożyzna i znowu amerykańscy producenci broni będą na zabijaniu zbijać fortunę.

  Ten kraj to wcielone zło.

  SALUTI:) 5*
 • @Monaco 19:06:27
  "Czy w Waszyngtonie w Pentagonie siedzą same diabły w ludzkiej skòrze ?"

  Z pozoru pytanie wygląda na "odjechane", ale ja myślę, że tak nie jest.
  Myślę, że rządzący USA już od momentu utworzenia tego państwa są w znakomitej większości masonami lub członkami innych podobnych stowarzyszeń. Dodać do tego należy fakt, że administracja już od wielu lat jest chyba w ok 90% żydowska, ponadto media, przemysł rozrywkowy i sektor finansowy. A to często oznacza przecież filozofię życiową rodem z talmudu... A to co jest tam nawypisywane, to wolę nawet nie myśleć.

  Ukłony
 • Sądzę, ze Iran zareaguje spokojnie, ale
  poważniej zaangażuje sie w Jemenie. Stamtąd można kontrolować "wejście" na Morze Czerwone. Na generała kilka miechów temu próbowano dokonać zamachu, ale irańskie służby kontrolowały sytuację.
  Ja się obawiam, ze teraz usraelici dokonają jakiegoś wielkiego aktu terroru i zwalą na Iran. Niewielu w to uwierzy, ale Europejczycy będą się bali burczeć. Albo Trump to debil i nie wie sam co zrobił, albo idzie na całego.
 • @Wican 19:29:14
  Trunp Va banQue ? Jak tak to jest jednak wariat. Ludzie czasem w satrczym wieku tracą rozum.
  Szarych komórek ubywa. To jest normalny proces ale nie powinni piastować odpowiedzialnych funkcji. .
 • @Leonardo da Vinci 19:39:47
  Ale może uratuje Nathanyahu przed pudłem. Wcale się nie zdziwię, gdyby się okazało, ze to morderstwo, miałoby dać wyraźne zwycięstwo w najbliścych wyborach Bibiemu. I liczą, że potem z Iranem się ułagodzą. Ale Trump to prymityw i sądzę, że się przeliczy. Wg mnie, teraz Ran szaleć nie powinien. Żadnych ostrych wypowiedzi ich władz, jakies gołąbki pokoju do zwykłych ludzi w Izraelu. Aby utopić Nathanyahu
 • @Monaco 19:09:58
  Dlaczego USA dążą do trzeciej wojny światowej?
  -Kończą im się pieniądze, które zarobili na drugiej
 • @Wican 19:29:14
  Jak jest ogólnie Brujseli i Amerykanom wiadomo, że Iran ma w posiadaniu balistyczne rakiety o dalekim zasięgu.

  Ale czy zachodnie wywiady wiedzą na pewno wszystko ?

  Iranska rakieta 1300km manewrująca
  https://s1.tvp.pl/images2/1/e/2/uid_1e2009a28cf30fb69d3ddd83447561981549110836908_width_907_play_0_pos_0_gs_0_height_515.jpg

  Cytat:

  " Iran dysponuje najnowszymi rakietami, które posiadają technologię balistyczną. Najbardziej skutecznymi wśród nich są Fair-5, Badr-1 czy Fateh-110. Oprócz tego Iran może również „pochwalić się” nowoczesnymi dronami bojowymi… A Stany Zjednoczone z wielkim niepokojem obserwują kolejne nowoczesne osiągnięcia wojskowe Iranu.".
 • @Repsol 19:11:23 no i mogą mieć powtórkę jak w Syrii.
  Russian Media: 36 Lost US Missiles in Syria Airbase Attack Likely Intercepted by Russian Air Force..The Russian language Nezavisimaya Gazeta daily said in its Wednesday issue that 36 Tomahawk cruise missiles that the US navy fired at the Syrian Shayrat airbase on Thursday were possibly intercepted by the Russian warplanes. The Russian daily wrote that the US missiles were possibly targeted by Sukhoi-35s and Sukhoi-30 SM that are capable of intercepting and hitting Tomahawk missiles. The Russian paper added that the US navy planned to only fire 36 missiles from destroyer Ross, but after they were intercepted by the Russian air force, it gave the mission to its destroyer Porter to fire another 23 missiles at Shayrat airbase as the Russian warplanes were returning to their bases.
                                                 
  http://en.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13960123001090
 • @Leonardo da Vinci 19:20:35
  https://slideplayer.pl/slide/13783656/85/images/37/Miny+Morskie+%E2%80%93+zagro%C5%BCenie+asymetryczne.jpg Salute.
 • @Alfax 19:54:49
  Dalekiego zasięgu niewiele im dadzą. Ważniejsze te krótsze. Aby zniszczyć Izrael. Do stanu rakiety nie dolecą. Jankesi by je strącili. Ale mogą ładnie zaszkodzić sojusznikom amerykańskim w regionie. Bardziej wesprzeć Huti, zrobić przewrót w Bahrajnie (70% mieszkańców to szyici ale władza to marionetka saudyjsko-jankeska i jest sunnicka), a tam satcjonuje amerykańska flota. Zrobić potężne dywersje u Saudów. jak Kushner nie dostanie kolejnych milionów od Saudów to może pomyśli dlaczego. Można dowalić w Afganistanie i wesprzeć Talibów. Do tego ataki hakerskie, produkcja fałszywych dolarów (prawdziwe w sumie też są g...o warte), produkcja narkotyków i dostarczanie jankeskim żołdakom w róznych miejscach świata (jak naćpani zaczną rozrabiać bardziej to zaczną ich wywalać z zewsząd)0
 • @Repsol 19:11:23
  https://dziennik-polityczny.com/wp-content/uploads/2019/08/pvv5y5_101119N6266K023-678x381.jpg


  Międzynarodowa koalicja nie ochroni Cieśniny Ormuz.

  https://dziennik-polityczny.com/2019/08/08/miedzynarodowa-koalicja-nie-ochroni-ciesniny-ormuz/
 • @Repsol 19:11:23
  https://dziennik-polityczny.com/wp-content/uploads/2020/01/z22525007Q-620x381.jpg

  Amerykańskie media SZOKUJĄ: Warszawa uderza sankcjami w Turcję!

  https://dziennik-polityczny.com/2020/01/04/amerykanskie-media-szokuja-warszawa-uderza-sankcjami-w-turcje/
 • @kula Lis 69 19:57:16
  Przetłumaczyłem.

  " Rosyjskie media:
  36 utraconych amerykańskich rakiet w ataku na bazę lotniczą w Syrii, prawdopodobnie przechwycone zostały przez rosyjskie siły powietrzne. Rosyjska gazeta Nezavisimaya Gazeta napisała w środowym wydaniu, że 36 pocisków Tomahawk, które amerykańska marynarka wystrzeliła w czwartek w Syrii w Shayrat, zostały prawdopodobnie przechwycone przez rosyjskie samoloty bojowe.
  Rosyjski dziennik napisał, że pociski amerykańskie były prawdopodobnie atakowane przez Suchoj-35 i Suchoj-30 SM, które są w stanie przechwycić i trafić pociski Tomahawk. Rosyjska gazeta dodała, że amerykańska marynarka wojenna planowała wystrzelić tylko 36 pocisków z niszczyciela Rossa, ale po tym, jak zostały przechwycone przez rosyjskie siły powietrzne, przekazała misję swojemu niszczycielowi Porterowi, aby ten wystrzelił kolejne 23 pociski w kierunku syryjskiej bazy lotniczej Shayrat".

  P.s. Shayrat Airbase jest bazą 50 Brygady Powietrznej Syrii w Homs. Ma dwa pasy startowe i około 40 bezpiecznych schronów lotniczych.

  Pozdrawiam
 • @Repsol 19:11:23
  https://dziennik-polityczny.com/wp-content/uploads/2019/03/Untitled-1-640x381.jpg

  SZOKUJĄCE słowa oficera USA o Wojsku Polskim: To amatorski obóz dziecięcy z atrapami broni.

  https://dziennik-polityczny.com/2019/03/13/szokujace-slowa-oficera-usa-o-wojsku-polskim-to-amatorski-oboz-dzieciecy-z-atrapami-broni/
 • @Repsol 19:11:23
  Amerykanie się cieszą. Sami niszczymy szansę na wzmocnienie potencjału obronnego Polski. https://dziennik-polityczny.com/2019/12/30/amerykanie-sie-ciesza-sami-niszczymy-szanse-na-wzmocnienie-potencjalu-obronnego-polski/
 • @kula Lis 69 20:08:06
  Hahahahahhahahaha. jak Erdogan się wqrwi to użyje Turków niemieckich i Gumisia szybko ustawią.
 • @kula Lis 69 20:14:09
  To było po manewrach zorganizowanych przez Antoniego i jego ludzi
 • @Repsol 19:11:23
  https://www.defence24.pl/cache/img/840_472_matched__oz56ks_5d73661f50067aef835437f5cccc2d31.JPG
  Chiny: Sieciocentryczne rakiety przeciwko okrętom. Chińskie siły zbrojne wprowadzają nowe, rakietowe systemy przeciwokrętowe i przeciwpodwodne, co najmniej w części dostosowane do prowadzenia działań w środowisku sieciocentrycznym. Mają one służyć jako przeciwwaga dla rozwiniętych flot potencjalnych przeciwników ChRL.
  https://www.defence24.pl/chiny-sieciocentryczne-rakiety-przeciwko-okretom
  Przetestowali via Hezbollah na izraelskiej fregacie INS Hanit i stwierdzili, że działa, a C-802 stanowi dużo prymitywniejszą konstrukcję od opisanych w tekście.
 • @Wican 20:18:09
  Ppłk Gventer: Szkolenia w Polsce z iperytem to nic strasznego!
  Na początku kwietnia w Polsce, w garnizonach w Orzyszu i Bemowie Piskim została rozmieszczona batalionowa grupa bojowa NATO. Uroczyste powitanie batalionu ma odbyć 13 kwietnia. Wezmą w nim udział prezydent Andrzej Duda oraz m.in. naczelny dowódca sił NATO w Europie gen. Curtis Scaparrotti z USA.
  Udało ELK.24 się porozmawiać z ppłk Stevenem Gventerem, dowódca batalionowej grupy bojowej NATO.
  – Jaka jest misja batalionu NATO w Polsce?
  Steven Gventer: Naszą misją w Polsce jest rozmieszczenie w Orzyszu zdolnej do walki grupy bojowej, która będzie przygotowana do odstraszania wszelkich przeciwników, a jeśli będzie to konieczne, także do obrony Sojuszu.
  – Jak wygląda batalionowa grupa bojowa NATO?
  – Batalionowa grupa bojowa to wzmocniony, samodzielny batalion, liczący 900 amerykańskich żołnierzy, około 150 brytyjskich i około 120 rumuńskich. Trzonem jednostki jest amerykański batalion kawalerii pancernej z ok. 70 wozami bojowymi Stryker.
  – Z czego wynikają zdolności bojowe jednostki?
  – Zdolności bojowe batalionu wynikają przede wszystkim z efektywnych ćwiczeń prowadzonych w gronie sojuszników – m.in. Wielkiej Brytanii, Rumunii i Polski. Żołnierze składający się na grupę batalionową są bardzo dobrze przygotowani do swoich zadań. Jesteśmy gotowi, by walczyć i zwyciężać, ale w głębi serc mamy poczucie, że nie będziemy musieli tego robić. Jednak jeśli będzie trzeba – nasi żołnierze są wyćwiczeni i gotowi, by wykonać każdą misję.
  – Czy Pan już miał kontakt z żołnierzami Wojska Polskiego?
  – Tak, bardzo się cieszę, że będziemy współpracować z 15. Giżycką Brygadą Zmechanizowaną pod dowództwem gen. Jarosława Gromadzińskiego na rzecz obrony granic NATO i w obronie wolności naszych praw.
  – Jak Pan ocenia stan wyszkolenia żołnierzy 15 Brygady?
  – Szczerze mówiąc stan kondycji fizycznej i umiejętności zawodowej Polaków jest bardzo zły, a sprzęt bojowy to prawdziwy złom. Podczas pokazów zobaczyłem, że Polacy nie dają sobie rady wypełnić wszystkie zadania, ale wieczorem piją dobrze.
  – To na razie jakie Pan ma oczekiwania?
  – Jak najszybciej rozpocząć ćwiczenia i szkolenia z żołnierzami na strzelnicach i pasach taktycznych. Mamy sporo amunicji na przyszłe szkolenia. Dostaliśmy zgodę od polskiego MON na używanie amunicji ze zubożonego uranu. Oprócz tego na poligonie w Orzyszu planujemy w celach szkoleniowych wykorzystać iperyt siarkowy, jak to robimy w Stanach.
  Bardzo dziękuję za dzisiejszą rozmowę.
  http://zbigniew77.salon24.pl/771090,pplk-gventer-szkolenia-w-polsce-z-iperytem-to-nic-strasznego
 • @Wican 20:01:48
  To prawda, że do USA jest im za daleko, ale gdy Europa się wychyli to , Włochy, Grecję, Bułgarię mają w zasięgu, a to kraje w NATO.

  I ogień jest gotowy. Zamach w Sarajewie był iskrą która podpaliła Europę.

  W żadnym wypadku kraje europejskie nie mogą mieszać się do awantury którą rozpoczął Trump i jego Pentagon z twardogłowymi generałami.

  Niech ten z USA awanturnik wojenny raz sam zostanie ze swoim chaosem i odczuje co zrobił .
 • @Alfax
  Jeżeli potwierdzono posiadanie tego sprzętu przez Syrię to Iran też to posiada . Teheran to nie Bagdad Saddama . https://www.defence24.pl/walka-radioelektroniczna-rosyjska-odpowiedzia-na-przewage-nato-analiza Same niespodzianki usraelitów czekają . Salute .
 • @Jasiek 19:27:38
  USA to masoński twór.
  Zobacz sobie plan Waszyngtonu...
 • @Alfax 20:30:43
  W tv jakaś sprzątaczka powie, ze Polska weźmie udział w wojnie i kaczelnik dyspozycje swoim notariuszom wyda
 • @Alfax 20:30:43
  Żebyś się nie zdziwił potęga naszej floty pokona wszystko tylko nie gamoni nami zarządzających . Zerknij Amigo . https://www.money.pl/gospodarka/szef-msz-polska-moze-uczestniczyc-w-patrolowaniu-ciesniny-ormuz-6409582013315201a.html
 • @Wican 20:01:48
  Widzę że znasz się na rzeczy :)))
  Ja też miałbym parę pomysłów.
 • @Repsol 20:40:46
  A ktoś temu gamoniowi powiedział, ze my właściwie floty wojennej nie posiadamy? I w sumie jest nam ona zbedna?
 • @kula Lis 69 20:30:36
  I co?
  Zagłosujesz na maliniaka?
 • @kula Lis 69 19:57:16
  Ten link https://en.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13960123001090

  Dzięki
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:43:53
  Na razie, na miejscu Persów, bym się wyciszył. W TV irańskiej pokazywać irańskich Żydów jak im się życje bezpiecznie. A z Koniokradami i syjonistami walczyć głównie propagandową. Niech pogadają z Putinem. Może im powie, jak wygrać wybory w obcym kraju? Choć Putin z Bibi źle nie żyje. Ale należy uruchomić perską agenturę w Izraelu i uderzać propagandowo w Bibi. Że złodziej, rasista (wraz z żoną), że kiedyś bili kolorową służbę (czyli rasiści). Delikatnie go odczłowieczać. Ewentualnie podrzucic mu jakąś kokę i dać cynk opozycji. Ja bym zaczął od propagandy.
 • Co Trump osiągną ?
  TEHRAN (FNA) - Po wiadomościach, że amerykanie w zamachu zamordowały irańskiego generała Qassem Soleimani , to globalne zapasy ropy maleją a ceny ropy gwałtownie rosną.

  I konflikt zbrojny wisi na włosku.
 • @Wican 20:52:39
  Oczywiście, Persowie też powinni rozbujać różne ruchy antywojenne w USA i w Europie.
  Do tego w USA odstrzelić jakiegoś ważnego gangusa z MS 13. Na przykład (może być inny gang). Żeby wyglądało na mord policyjny, albo mord konkurencji. I zacznie się wojenka.
  W UA dużo ludzi uzbrojonych. Można też rozbudzić, uśpione obecnie" posse comitatus. Oni chętnie ruszą przeciw ZOG (Zion Occupation Goverment).Iran nie musi iść na otwartą wojnę, może zrobić potężną dywersję.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:38:51
  Tak to prawda, był swego czasu dokument na TV Planete o założycielach masonskich Waszyngtonu.

  Dobry dokument, ujawnił trochę prawdy o bylych i obecnych prezydentach, bankierach i przemyslowcach w USA.

  TO JEDNA WIELKA MAFIA.
 • @Wican 21:02:56
  Pożyjemy w 2020 roku czy nie ?

  Bo eskalację zaczą Trump...
 • Rozmowy w toku.
  Irański minister spraw zagranicznych Mohammad Javad Zarif powiedział, że USA powinny wziąć pod uwagę następstwa i reakcję na zabójstwo dowódcy i generał.

  Zarif wypowiedział się na spotkaniu ze swoim katarskim odpowiednikiem Mohammedem bin Abdulrahmanem al-Thanim w Teheranie w sobotę.

  „Islamska Republika Iranu nie chce napięć w regionie, a obecność i ingerencja państw zagranicznych i transregionalnych powoduje niestabilność i niepewność oraz zwiększa napięcie w naszym wrażliwym regionie” - powiedział.

  Ze swojej strony Al-Thani opisał obecne warunki w regionie po piątkowych wydarzeniach jako niestabilne i niepokojące, mówiąc, że należy znaleźć pokojowe rozwiązanie, aby zmniejszyć te napięcia i przywrócić spokój w regionie.
 • @Wican 20:45:25
  Wypożyczą Zumwalta i zadymią całą Zatokę Perską . Do sił okrętowych MW RP, przeznaczonych do oddziaływania bojowego, zaliczamy:

  Okręty podwodne

  1 typu Kilo (rok produkcji 1986),
  2 typu Kobben (1964–1967).

  Zasadnicze nawodne okręty bojowe

  2 fregaty rakietowe typu OHP (1980),
  1 korweta ZOP (1987),
  3 okręty rakietowe małe (1992–1995);

  Okręty morskiej walki minowej

  1 okręt dowodzenia siłami obrony przeciwminowej (2001),
  3 niszczyciele min (1966–1967),
  1 trałowiec (1982),
  4 trałowce proj. 207M (1992–1994),
  12 trałowców proj. 207P (1984–1991);

  Desantowe jednostki pływające

  5 okrętów transportowo-minowych proj. 767 (1989–1991),
  kutry transportowe proj. 716.

  MW RP w swoich siłach posiada również jednostki pływające wykonujące zadania wsparcia lub zabezpieczenia bojowego działań. Zaliczamy do nich:

  1 okręt szkolny (1988),
  1 żaglowiec szkolny (1982),
  2 okręty rozpoznania radioelektronicznego (1975),
  2 okręty hydrograficzne (1982),
  okręty ratownicze (1974–1987),
  2 pływające stacje demagnetyzacyjne (1971–1972),
  1 zbiornikowiec paliwowy (1991).

  Oprócz wymienionych MW posiada także bazowe środki pływające. Holowniki, motorówki transportowe, kuter – poławiacz torped, kuter hydrograficzny, motorówka hydrograficzna, barki paliwowe bez napędu, jachty pełnomorskie i zatokowe. No jak tu Czaputowiczowi nie wierzyć ? .Jachtami zatokowymi operował będzie . Salute :)))
 • @Repsol 21:28:26
  Jak ruszymy całą taką potęgą, to przy okazji podbijemy Egipt, a Huti od razu złożą broń.
 • @Wican 22:09:40
  Amigo nie wypisuj takich rzeczy , nasze niedojdy gotowe tego dokonać . Salute .
 • @Monaco 19:06:27
  Nie od 1945,
  ktoś Hitlera przecież sfinansował.
 • Mnie zastanaiwia millczenie iinyych krajów
  powinny oficjalniie ustosunkować się do barbarzyńskiego ataku USA. Jeśli tego nie zrobią to wyświetlą nam trochę.
 • @Wican 19:29:14 jak to mówią, dokładnie, czyli słusznie prawisz
  "teraz usraelici dokonają jakiegoś wielkiego aktu terroru"
 • @interesariusz z PL 22:38:31
  Akcjonariusze. 2. Ale Hitlera finansował głównie kapitał amerykański i żydowski . http://dylewski.com.pl/finanse-hitlera/
 • @ALL
  Dobrej nocy .
 • Dobrze...
  -------------
  "Po raz pierwszy w historii czerwona flaga została zawieszona nad meczetem Jamkaran."
  -------------
  Dobrze - to kto tak naprawdę tę flagę wywiesił irańskimi rękami- czy czasem aby nie ci - co z rozmysłem zabili rzeczonego generała?
  Wniosek?
  Przecież tego generała zabito w określonym celu - więc cel ten zostanie osiągnięty - czy Iran flagę wywiesi czy nie. Chodzi o to, że czarci pomiot ma wszędzie swoje V kolumny - i to z inicjatywy tych V kolumn będzie ten odwet - gdzie para pójdzie w gwizdek - lub zgodnie z planem pomiotu - uruchomi dalsze wydarzenia oczekiwane przez ów czarci pomiot.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:45:32
  Tak, bo nie ma na kogo innego.
 • @Repsol 20:32:27
  Czas najwyższy by się poważnie tym rodzajem broni u nas zająć. Tworzyć ją i uczyć się swe wojska na taką uodparniać. To bardzo ważne już dziś. A w przyszłości znaczenie WRE będzie wzrastać wprost proporcjonalnie do nasycenia uzbrojenia elektroniką. W tym czasie w Polsce nie kupiono z bojowych systemów WRE praktycznie nic. Nie powstała też żadna szerzej znana koncepcja rozwoju systemów walki elektronicznej – podobna do tej jaką kilka lat wcześniej podpisał Władimir Putin. A system Kaktus, wspomniany tutaj https://www.defence24.pl/system-kaktus-dla-armii-wze-liderem-konsorcjum ?
 • @Repsol 20:32:27
  Dobry artykuł i na czasie. Wprowadzone systemy Liejer 2 (na sam Tigr M) i RB-531 B Infauna (na BTR-80) użyto podczas inwazji Krymu. Znajdowały się w prawie każdej kolumnie i ile Tigry z system Liejer musiały się zatrzymywać, "rozwijać" aby "zapracować", o tyle Infauny już nie... Ten ostatni system znajdzie się na wprowadzanych własnie wozach Bumerang.
  Uzbrojenie wojsk WRE to najtańsze inwestycje w uzbrojenie i przy możliwych efektach obezwładnienia przeciwnika stosunkowo wysoko efektywne. Problem leży w taktyce, gdyż przy złym wyszkoleniu i organizacji można narobić szkody więcej swoim wojskom niż wrogowi. Gdy zakłócenia będą efektywne, to natarcie kompanii czołgów będzie uderzeniem ślepych na przypadkowe obiekty, a współdziałanie sieciocentryczne wręcz niemożliwe. Nasycenie pola walki nowoczesną techniką pozwala na różne metody obniżenia jej efektywności i to własnie próbują robić Rosjanie. Szkoda, że akurat w tej kwestii nie bierzemy przykładu z Rosji. Przecież taniej jest budować systemy WRE które mogą unieszkodliwić głowice ich rakiet taktycznych balistycznych i manewrujących niż dokupywać za setki milionów zł kolejne partie patriotów. A chwalimy się, że mamy świetnych informatyków i elektroników. Pzdr.
 • @Repsol 20:40:46
  W dobie wzmożonej walki elektronicznej ogromne znaczenie ma zdobywanie informacji o stanie świadomości sytuacyjnej przeciwnika przed podejmowaniem decyzji, a to właśnie tłumaczy natężenie starań przeciwnika aby kontrolować nasz kontrwywiad jak i inne służby. Cytat: "To właśnie ten kompleks WRE ma być zdolny do zakłócenia systemów pokładowych samolotów wczesnego ostrzegania AWACS i E-2 Hawkeye. Ma być on również wykorzystywany do zakłócania radiowysokościomierzy rakiet manewrujących (wprowadzając je w błąd, jeżeli chodzi o rzeczywistą wysokość lotu)." Mówi chyba sam za siebie? Aby zakłócić transmisję EM w określonym paśmie należy: określić częstotliwość, modulację - i jeśli nadajnik zmienia obie te wartości należy zakłócać w całym wybranym paśmie z założeniem spadku efektywności przez fakt, że nadajnik musi pracować z maksymalną mocą w całym paśmie. Stąd wniosek, że można wszystko zakłócić jeśli się posiada odpowiednią liczbą nadajników. Po drugie należy samemu w taki sposób działać aby móc funkcjonować w środowisku zakłóceń EM - pozostaje łączność przewodowa - tylko jak wtedy kierować rakietami korygowanymi radarowo? Walka EM to potężne narzędzie i do walki i do obrony - kwestia posiadania odpowiednich kard i sprzętu oraz samej świadomości jej potrzeby przez dowódców, polityków.
 • @kula Lis 69 14:54:45
  Amigo zobacz jaką receptę wymyślili nasi niedorobieni zarządcy . :https://pomorska.pl/do-wojska-po-60-roku-zycia-polska-armia-chce-podwyzszyc-wiek-rezerwistow/ar/c1-14096359
 • @Repsol 15:18:47
  Chcą dobić wątrobę chłopom?
 • To pokazuje, jak ważny i szanowany był generał Soleimani dla narodu irańskiego.
  https://twitter.com/i/status/1213815274002112513
 • Z ostatniej chwili
  Parlament Iraku zagłosował za rozwiązaniem umowy z koalicją antyISIL-owską oraz wycofaniem obcych wojsk z kraju – poinformowała telewizja.
 • @kula Lis 69 14:36:19
  Ja zagłosuję nawet na misia gogo, żeby Duda nie wygrał. Albo w ogóle nie pójdę i to będzie najbardziej uczciwe.
 • @SZS 15:54:16
  Ciekawe co na to ten z mopem?
  Gdyby był takim obrońcą demokracji i wolności jak głosi to już powinien kazać pakować walizki.
 • @Repsol 15:18:47
  To już nieaktualne. Zresztą mnie i tak by nie chwyciło.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:26:23
  Ja na Gumisia również nie zagłosuję. Ale na wybory pójdę. Na I turę na pewno a II to zależy kto się tam znajdzie. Ale w sumie i tak pójdę. Wg mnie, w każdych wyborach powinna być rubryka "przeciwko wszystkim".
  W drugiej jak rywalem Gumisia będzie Biedroń, to pójdę oddać głos nieważny (w innym przypadku przeciw Gumisiowi-ta tchórzliwa kukła nie powinna reprezentować Polski). Chyba, że pogoda będzie kiepska, albo akurat nie będzie mnie w domu tego dnia.
  Teraz Gumisia olali w Izraelu, a debile od niego (Szczerski, Gumiś) myśleli, że będą syjonistom stawiac warunki. A tam honorowym gościem będzie Putin.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:28:36
  Gdyby Trump nie był takim syjonistą, to założyłbym, że może w taki sposób chciał doprowadzić do powrotu wojska do domu? Ale nie sądzę. Bo co zrobią z taką swołoczą u siebie. Szeregowcy i niscy podoficerowie w armii USA to element z marginesu aspołecznego zazwyczaj
 • @Wican 16:59:49
  Hehe, Gumiś myśli, że jak jest lennikiem USA, to będą go szanować - nikt nie szanuje lizusów.
 • @Monaco 21:00:40
  Sulejmani pochodził z ubogiej chrześcijańskiej rodziny i w proteście przeciwko USA protestują również chrześcijanie bo Sulejmani walczył z ISIS, które stworzyło USA w wiośnie arabskiej. On był tam w Iraku legalnie, na zaproszenie władz Iraku. Miał brać udział w rozmowach mediacyjnych.
 • @kula Lis 69 17:12:50
  Były iracki minister Hadi al Amiri powiedział, że "Gdyby nie Sulejmani, to mielibyśmy rząd iracki na emigracji". On pierwszy pokazał, że można wygrywać z ISIS.
  Ale on od małego był muslimem, a nie chrześcijaninem. Miał w szkole kaznodzieję, który współpracował z Chomeinim.
  Dopóki pijaczyna Bush nie wcisnął Iranu do "osi zła", Sulejmani współpracował nawet z Jankesami przy zwalczaniu Talibów
 • @Wican 17:46:11
  Dodam, że Sulejmani wygnał z Iranu Afgańskie bandy narkotyczne.
 • @SZS 15:54:16
  To bardzo dobra wiadomosć, tylko czy okupanci z USA dobrowolnie opuszą Irak ? wątpię.

  Pozdr. :)
 • Szef Hezbollahu grozi Amerykanom. "Żołnierze i oficerowie wrócą do domu w trumnach"
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15782457961d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372f7e1f3ce2def7d40b930b7f38278b86e.jpg
  Armia USA na Bliskim Wschodzie zapłaci za zabicie irańskiego generała Kasema Sulejmaniego, a amerykańscy żołnierze i oficerowie wrócą do domu w trumnach - grozi Hasan Nasrallah, lider Hezbollahu, radykalnej - uznawanej przez USA za terrorystyczną - szyickiej organizacji z Libanu. Nasrallah w przemówieniu, które wyemitowano podczas wiecu w Bejrucie, oświadczył, że odpowiedź na zabicie generała jest obowiązkiem nie tylko Iranu, ale także każdego sojusznika tego państwa w regionie. "But Kasema Sulejmaniego jest wart tyle, co głowa (Donalda - PAP) Trumpa i wszystkich amerykańskich przywódców" powiedział. Lider Hezbollahu stwierdził, że ataki na bazy, okręty i personel wojskowy USA na Bliskim Wschodzie będą "odpowiednią karą" za zabicie Sulejmaniego. "Kiedy trumny z amerykańskimi żołnierzami i oficerami zaczną być transportowane (...) do USA, Trump i jego administracja zdadzą sobie sprawę z tego, że naprawdę stracili ten region i przegrają wybory" powiedział Nasrallah. Dodał, że zmusi to USA do wycofania wojsk z Bliskiego Wschodu. Podkreślił, że nie należy atakować amerykańskich cywilów w tym regionie. Dzień śmierci Sulejmaniego Nasrallah nazwał "datą oddzielającą dwa etapy". "To początek nowego etapu i nowej historii nie tylko dla Iranu czy Iraku, ale także dla całego regionu" - zauważył.

  USA uznają Hezbollah za organizację terrorystyczną.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:28:36
  Przepraszam gdy pisalem komentarz pod Pana @Jarek Ruszkiewicz SL komentarzem, ze pan nie zaglosuje na dude to przez pomylke zikl ten Pana komentarz wraz z moja odpowiedzia.

  Czy istnieje mozliwosc odzyskania utraconego Pana komentarza ?.

  Pisze obecnie nie z mojego kompa, i przez pomylke szukajac polskich liter nacisnalem "Ctrl - o" i wowczas znikna ten istotny Pana komentarz wraz z moja odpowiedzia. Oraz zostalem auto wylogowany.

  Pozdrawiam .

  p.s. jak odzyskac utracony koment ???
 • @Monaco 19:05:12
  Zgłoś się do admina dyżurującego to go przywróci
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  A chialem przekazac Panu by jednak zaglosowac na mniejsze zlo.

  By isc na glosowanie i nie dac djudzie wygrac glosujac na mniejsze zlo.

  Pozdr. :)
 • @Hades 19:22:53
  Dziekuje za info . Tak zrobie .

  Pozdrawiam :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:26:23
  A tu tylko wspomnę by iść i zagłosować na mniejsze zło i nie dać w ten sposób szansy Dudzie tak by ponownie ten pisowiec i sługus i szkodnik Polski, Duda nie wygrał.

  Pozdrawiam
 • @lorenco 19:50:33
  Niestety to prawda.

  Taki to kraj, coś na wzór parasita. PASOŻYTA.
 • @kula Lis 69 17:12:50
  Tak to prawda, był na prośbę premiera Iraku .

  Tylko szkoda że nie miał oficjalnej ochrony rządu irackiego.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej