Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
123 posty 2592 komentarze

Fakty-Kontra-Alternatywa

Monaco - Aktualne sprawy, Polska, świat, polityka, ludzie, kosmos. Chętnie podyskutuję ale bez inwektyw i obrażania oraz prowokacji. Prawda i fakty, obnażanie kłamstw i manipulacji. W brew interesom mainstream'owym z natury zakłamanym i manipulujących.

Unia Europejska vs USA / € vs $

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Projekt Komisji Europejskiej ma za cel przeciwstawić się dominacji amerykańskiego dolara.

 

 ↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔

 

                            €  vs  $ 

 

Już dość specjalnej roli dolara wykorzystywanej do szantażu i sankcji. 

 
Financial Times informuje :
 

że Unia Europejska planuje ogłosić, że rynki światowe są zbyt uzależnione od dominacji amerykańskiego dolara

Unia Europejska ma już dość dominacji dolara, który jest nadużywany jako narzędzie nacisku.

↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔

Bruksela zamierza poruszyć tę kwestię na kilka dni przed inauguracją prezydenta-elekta USA Joe Bidena, która odbędzie się 20 stycznia, pisze gazeta. Według źródeł, ten ważny projekt zostanie przyjęty we wtorek 19 stycznia. 

Problem polega na trudnościach, przed którymi stanęła UE po przywróceniu sankcji wobec Iranu przez prezydenta USA Donalda Trumpa. 

  

"Należy „chronić” UE przed „konsekwencjami nielegalnego eksterytorialnego wykorzystania takich środków jak specjalna pozycja dolara" - Głosi projekt.

 

 „Polityka administracji Trumpa ujawniła nadużycie uprzywilejowanej pozycji amerykańskiego dolara i  słabości UE,  musimy w obronie naszych interesów zająć się pozycją dolara, nawet jeśli władzę przejmie Joe Biden. Mówimy o miejscu UE na świecie - o możliwości bycia potęgą gospodarczą i finansową adekwatną do europejskich możliwości”-  Poinformowano w publikacji Komisji Europejskiej.

  W maju 2018 roku Stany Zjednoczone jednostronnie ogłosiły wycofanie się z porozumienia nuklearnego z Teheranem i przywrócenie nałożonych na Iran sankcji. Unia Europejska postanowiła ominąć te ograniczenia, aby zabezpieczyć swoje stosunki handlowe z Iranem.

  

 Natomiast w czerwcu 2019 roku Wielka Brytania, Francja i Niemcy zawarły transakcje finansowe INSTEX (Instrument in Support of Trade Exchanges) z Teheranem. Później dołączyły do ​​niego Belgia, Dania, Holandia, Norwegia, Finlandia i Szwecja.

 Zgodnie z tym mechanizmem zakładano, że Iran będzie dostarczał ropę i inne towary do krajów europejskich, ale wpływy nie otrzymają irańskie banki, ale europejskie firmy, które dostarczają do Iranu towary przemysłowe, leki i żywność. Jak dotąd mechanizm ograniczał się jednak tylko do transakcji, które dotyczą sprzedaży i zakupu leków, żywności i innych dóbr humanitarnych. Pierwsza taka transakcja na INSTEX miała miejsce 31 marca 2020 r. - poinformował o tym niemiecki rząd. 


Informacje na podstawie  Financial Times. 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @ Autor, All
  "€ vs $"

  No i chyba właśnie stąd ten kowid....

  5*

  Antywirusowe pozdrowienia ;-)
 • Euro versus dolar
  "Projekt Komisji Europejskiej ma za cel przeciwstawić się dominacji amerykańskiego dolara."

  W znaczących rezerwach rosyjskich euro jest na pierwszym miejscu. Dolar jest na trzecim (po złocie).

  Znaczy to, że strefa euro sięgneła do Pacyfiku.
 • @Pedant 08:21:10
  "Znaczy to, że strefa euro sięgneła do Pacyfiku."

  Niby dobrze (to ma chyba nawet swój wymiar poetycki) ale mi od razu przychodzi do głowy "Drang nach Osten"...

  No i chyba znów nam się pogorszą relacje z Rosją, bo kto będzie robił za rozbijak strefy euro....
  Jakaś reakcja usraelitów na ten "niecny postępek" przecież być musi.

  Dzięki za info.

  Ukłony
 • @Jasiek 09:37:55
  "No i chyba znów nam się pogorszą relacje z Rosją, bo kto będzie robił za rozbijak strefy euro.... "

  Pogorszyć się nie mogą, bo tych relacji już nie ma ;)
 • @Pedant 10:08:12
  Faktycznie - miś się wypiął na takie mlaski....

  https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_q3jlAlczxuspyBZ3J9XIUhEyXPh77PS4.jpg

  Boję się jednak, że drgawki pośmiertne "przodującej demokracji" po zwycięstwie demokratów przybiorą na sile i mogą chcieć zrobić jakąś prowokację w rejonie "przesmyku" - tak, żeby w razie czego odciągnąć uwagę Rosji od Chin - aktywa w Polsce już mają i to militarne....
  Nadzieją jest to, że Bajden może rzeczywiście być chińską pacynką, ale czy taką jest Kamala to już nie wiem.
 • @Jasiek 10:30:16
  "Nadzieją jest to, że Bajden może rzeczywiście być chińską pacynką, ale czy taką jest Kamala to już nie wiem."

  USA dalej są mocarstwem. Mocarstwa prowadzą politykę realną.

  Establiszment wyszukał Kamalę Harris aby mieć w zanadrzu plan B - odejście od neoliberalnej strategii Reagana i Thatcher (gdy powrót do supremacji lat 90tych się nie uda). Biden jest białym opakowaniem, aby przemycić ciemnoskórą kobietę do urzędu.
 • Jest jeszcze jeden poważny problem. Gdy Fed włącza drukowanie pełną parą, co naturalnie osłabia dolara
  Trukowanie US $.
  Obecnie nikt nie jest w posiadaniu dokładniej wiedzy ile bilionów dolarów jest w obiegu na rynku walutowym na świecie.

  Mało tego, jaka jest prawdziwa wartość dolara ?
  Opartego na złocie ?
  Opartego na wytworzonych dobrach produkcji ?.
 • "Projekt Komisji Europejskiej
  ma za cel przeciwstawić się dominacji amerykańskiego dolara."
  ----------------
  To znaczy, że komunizowanie Ameryki idzie na wielu płaszczyznach.
  Wniosek?
  Czas pokaże - jak zachowa się wobec tego projektu Bidet. Moim zdaniem - priorytetem na już dla światowego dziecka diabła - jest wepchnięcie Rosji z jej tablicą Mendelejewa w objęcia Chin. Jednak etapy mądrości zmieniają się - więc należy poczekać kto będzie w głównej mierze zaopatrywał Eurokołchoz w węglowodory - bo ten fakt rozjaśni problem.
 • Według logiki biznesu.
  Po 15 sierpnia 1971 r. nastąpiła nowa era, w której Ameryka cieszyła się wobec reszty świata "bezwstydnym" przywilejem exorbitant privilge.

  Dolar stał się pieniądzem fiducjarnym (ang. fiat currency), którego wartość była oparta na zaufaniu do emitenta, a nie na jego pokryciu w wartościach materialnych, takich jak złoto.
  Strategia gwarantująca dolarowi światową pozycję poprzez związanie jego wartości z ropą naftową była nowym wyborem - złoto to tylko wartościowy kruszec, podczas gdy ropa to surowiec niezbędny dla światowej gospodarki.

  Potęga polityczna i militarna USA. Na utrzymywanie pozycji dolara ma przewaga ekonomiczna, gdyż w warunkach globalnego rynku największy gracz może skutecznie używać sankcji gospodarczych do osiągania swoich celów politycznych.

  Więc dla USA dolar to stał się idealnym narzędziem, gdyż wykluczenie z jego obiegu rodzi utrudnienia i koszty dla sankcjonowanych państw, takich jak kraje które chcą prowadzić niezależną politykę wewnętrzną jak i zagraniczną od Stanów Zjednoczonych.

  Wojny pod pretekstem wprowadzenia "demokracji" i gospodarcze jak z Chinami czy z Rosją coraz częściej wywoływane przez Waszyngton. Amerykańskie inwazje militarne realizowane są w celach neokolonializmu Bliskiego Wschodu, będącego obszarem najbogatszym w ropę.

  Wszystko wskazuje że US dolar nie jest globalną potęgą dzięki wytworzenia w Stanach Zjednoczonych dóbr materialnych, produkcji i eksportowi a nawet ropie naftowej. Jest nią, ponieważ Stany Zjednoczone to światowy hegemon - militarny i polityczny, z uprzywilejowaną pozycją dolara, ( bez pokrycia ).
 • @Jasiek 06:46:49
  W Amsterdamie masowe protesty przeciwko lockdown oraz polityce rządu (obecnie podał się do dymisji ze względu na aferę związaną z nieuczciwą działalnością fiskusa na rzecz ludzi otrzymujących zapomogi dla dzieci).

  Przeciwko protestującym wysłano tysiące policjantów i wozów policyjnych przeznaczonych do łapanek demonstrantów.

  Pozdr i ukłony :)
 • @Jasiek 10:30:16
  Misiu, już ma dość sporów, świat jest przez ludzkość niszczony.
  Ile to już surowców i minerałów zostało bez powrotnie i bez sensu przez ludzkość zmarnowane.

  Ludzkość mimo posiadanej inteligencji są tylko zwierzętami i to w niektórych przypadkach bardzo wrednymi, którzy zabijają dla posiadania, dla zniewolenia i dla przyjemności.

  Wcale nie jest dziwne, że kosmici omijają ludzkość ogromnym łukiem i nie chcą się ujawnić chociaż obserwują z przerażeniem że człowiek rabuje i gardzi i zabija innego człowieka.

  Paskudny zwyrodniały był hitler a USA przejęło jego spuściznę !!!

  Pozdr. :))
 • @Pedant 08:21:10
  To fakt, obecnie Rosja próbuje też zorganizować w okół siebie jeszcze więcej państw dotkniętych sankcjami usa oraz te które chcą się uniezależnić od dolara jak między innymi Argentyna czy przed zmianą władzy była zainteresowana Brazylia.

  Pozdr. :)
 • @Alfax 13:18:51
  Każdego roku na polecenie ministra finansów w USA fabryka dolarów pieniędzy opartych na niczym włącza taśmę z produkcją dolarów by domknąć budżet.

  Według ostatnich danych zadłużenie USA

  Wynosi : $ 27,801,901,915,444
  A w procentach:
  public debet to GDP ratio 101.03%
  I external debet to GDP ratio 126, 63%

  Pozdr.:)
 • Strategia USA.
  Czy USA jest wypłacane ?

  15 sierpnia 1971 r. prezydent USA Richard Nixon zakończył erę parytetu dolara w złocie, ogłaszając, że państwa (zwłaszcza Francja) domagające się wymiany dolarów z nadwyżek handlowych na złoto po 35 dolarów za uncję nie mogą już na to liczyć.

  Było to faktyczne ogłoszenie niewypłacalności Stanów Zjednoczonych Ameryki i zakończenie epoki układu z Bretton Woods, w której dolar był trwale powiązany ze złotem, a waluty innych krajów były wymieniane na dolara po sztywnych kursach. To także koniec epoki stałych kursów walut, cen surowców i wymiany handlowej, których stabilność uważano za niezbędny warunek rozwoju gospodarczego
 • Jeżeli dzisiaj państwa wyzbywają się USD to dlatego, że on będzie
  tracił na wartości. Jest to spowodowane szeregiem czynników; głownie dodrukiem dolara dla podtrzymanie gospodarki, ale również spadkiem popytu na amerykańskie towary.
  Chiny i Niemcy w zasadzie zastąpią dzisiaj USA w całości. UE i € chętnie pozbędzie się konkurencji dolara, bo funt angielski jest za słaby, aby konkurować z €. To jest właśnie wielka szansa dla € i może się nie powtórzyć, bo zapewne chiński yuan też już czeka na swoją szansę.
 • @Monaco 15:36:59
  nowy bardzo ciekawy artykuł wpisujacy sie w temat posta , opublikowany przez buisness outsidera

  https://businessoutsiderpl.wordpress.com/…/17/osly-i-taczki/
 • @demonkracja 13:11:59
  Biden, jest tylko marionetką w rękach lobby finsnsjery i przemysłu zbrojeniowego.

  A ponieważ Biden zawsze mówił wrogo o Rosji (mniej o Chinach to militaria i ich lobby będą mieli się dobrze, on też jest zwolennikiem finansowania i zbrojenia banderowskiej Ukrainy.

  Pozdrawiam
 • @Pedant 11:10:46
  "USA dalej są mocarstwem. Mocarstwa prowadzą politykę realną."

  Wywoływanie coraz to nowych wojen, opanowanie administracji przez Żydów, dziesiątki miliony ludzi na zasiłkach, upadek przemysłu, degeneracja moralna (pizza gate, adrenochrom) zadłużenie....
  Mi to bardziej zaczyna przypominać wyplutego toffi niż mocarstwo.

  "Establiszment wyszukał Kamalę Harris aby mieć w zanadrzu plan B - odejście od neoliberalnej strategii Reagana i Thatcher (gdy powrót do supremacji lat 90tych się nie uda). Biden jest białym opakowaniem, aby przemycić ciemnoskórą kobietę do urzędu."

  To opakowanie jest tak obleśne, że znów trzeba było "dosypywać głosów PSL" i poruszyć zaświaty.
  Nie wiem czy przypadkiem pandemia nie jest też substytutem konfliktu zbrojnego - z Chinami nie wyszło....
  Kamala jest lewicowa - na kierowanie pomocą społeczną może się i nadaje, a nie lewicy teraz potrzeba USA - ale to w sumie dobrze. Jako państwo USA będą mniejszym problemem. Większym będą chyba globalne korpo wyrosłe na potędze USA. Ciekawe jak długo pociągną bez wsparcia militarnego, do którego jakoś tam jednak potrzebna jest realna gospodarka...
 • @Jasiek 16:39:50
  Tylko w tym roku 2021 na wydatki związane z Pentagonem jest dodrukowanych ponad 700.000.000.000 us $.

  Tak więc by mordować zdala od swoich granic , us army ma środki i wsparcie państw służalczych a jest ich jeszcze sporo, szczególnie tych z byłego układu warszawskiego.

  Polin, Ukraina, Romunia, Litwa, Łotwa, Gruzja ... .

  Pozdr.:)
 • @rowszan 16:29:48
  Dzięki za link. Ciekawie opisane.

  Dlatego wklejam tu wycinek z całości który jest jakże trafny i wszystko mówiący.

  " ... oto mamy teraz do czynienia z akcją kredytową w wersji turbo na sterydach, gdzie pożyczkodawcą najwyższej instancji staje się FED przejmując rolę „złego banku” , do bilansu którego upakować można byle śmieciowe papiery subprime o świetlanym ratingu AAA.

  Krótko mówiąc, Departament Skarbonki US ze swoimi nieograniczonymi deficytowymi wydatkami staje się największym na planecie hiperinflacyjnym generatorem,

  z kolei FED robi tu jedynie za brokera dokonującego monetyzacji tego nieprzebranego bogactwa. Miejmy przy tym na uwadze, że „pożyczone” od FEDu pieniążki nie są w całości przeznaczane na inwestycje (choćby nawet w ramach całkowicie bezproduktywnych przedsięwzięć), a w znacznej mierze na zwykłą konsumpcję, by kapitalistyczny proletariat mógł zjeść na śniadanko bułeczkę i masełko, które to potrzeby z czasem będą rosnąć, a nie maleć.

  Z kolei rozrost bilansu banku centralnego, o ile tymczasowo daje złudne przekonanie o rozwiązywaniu problemów ekonomicznych poprzez zapewnianie nieograniczonej płynności, samo w sobie nie jest w stanie rozwiązać problemu wypłacalności dysfunkcjonalnej gospodarki."

  Oraz pozwolę sobie zacytować jeszcze i to:

  "" W istocie, jak powiada pan Howard: „Wielu biznesom grozi ryzyko niewypłacalności, którego nie można rozwiązać pożyczaniem pieniędzy:

  problemu zadłużenia nie można leczyć przez dalsze zaciąganie długu, niezależnie od tego jak bardzo dostępny by on nie był.”

  Podobnież nie da się rozwiązać problemu niewypłacalności całego systemu dolarowego poprzez produkcję w kółko nowych dolarów, które stworzyć można wyłącznie w procesie zaciągania kolejnych długów, mimo iż Departament Skarbonki US w tej dziedzinie nie ma sobie równych. (Nawiasem mówiąc, samoistne „inflacyjne wyjście z długów” pozostaje tylko mrzonką, wszak aby mogło się to urzeczywistnić, koniecznym byłoby utrzymywanie poziomu długu na co najwyżej niezmienionym poziomie w realiach utraty siły nabywczej pieniądza; ten jednak musi przyrastać nieograniczenie.) W kapitalistycznym raju natomiast JEDYNĄ pozostałą metodą radzenia sobie z problemami ekonomicznymi stało się WYŁĄCZNIE nieograniczone drukowanie pieniędzy, tak iż nawet sam prezydent-elekt US dał wszystkim jasno do zrozumienia, że priorytetem rządu federalnego US pozostaje wzrost gospodarczy generowany dzięki wysoce innowacyjnej formacji kapitału w postaci hiperinflacyjnego „inwestowania w wydatki deficytowe” (cytat dosłowny).""

  Pozdr. ;)
 • @Alfax 16:28:30
  "domagające się wymiany dolarów z nadwyżek handlowych na złoto po 35 dolarów za uncję nie mogą już na to liczyć
  "
  Dzisiaj złoto kosztuje ok 1900$ za uncję.. zdrożało ok 1900/5=54 razy
  w ciągu 2020-1971=49 lat
  średnio rocznie dolar tracił na wartości 54/49=1.1 czyli 10%.

  Sztuczka polega na tym że dolarów jest od cholery na całym świecie..
  a dolary drukuje USA na swoje potrzeby. W USA jest tylko ok załóżmy,, 30% dolarów reszta gdzieś na świecie.
  USA drukując dolary obniża ich wartość na całym świecie.. ale cały dodruk trzyma we własnych rękach... na własne cele.
  taki dodruk gdyby dolar był tylko walutą USA powodowałby 3 krotnie wyższą inflację ..
  a tak USA drukując dolara okradają cały świat z wartości dolara..
  a inflacja dolara i tak jest niższa bo rozkłada się na wszystkie dolary na świecie.
  Biliony dodrukowane w USA to biliony zagrabione na na świecie... i to bez żadnych negocjacji czy przymusu...
  USA utrzymują się teraz wyłącznie z grabieży zasobów dolarowych całego świata.

  Tak gigantycznego pasożyta ludzkość jeszcze nie widziała.
  Dobrze że właśnie upada.
  Piszę USA ale to też ofiara która została całkowicie zniewolona przez globalną mafię... tam rządzi mafia a obywatele mają się coraz gorzej.

  Drukowane dolary trafiają głównie do mafijnych (korporacyjnych) oligarchów nie do ludzi...
  Czyli to mafia wprost rabuje cały świat z zasobów dolarowych..

  Po ch.. im tyle dolarów.. normalnemu człowiekowi wystarczy pare milionów do szczęścia .. a tym degeneratom ciężkie miliardy za mało..
  po ch.. im tyle kasy...
  albo oni zwariowali albo mają jakieś kosztowne w realizacji cele...

  wiadomo "władza nad światem... przekupienie lub zamordowanie wszystkich opornych ..a to wielkie koszty...najemnikom trzeba płacić za mokrą robotę.. zdrajcom trzeba płacić by wiernie zdradzali swoje narody.. sędziom czyli nadzwyczajnej kaście trzeba płacić za talmudyczne wyroki.. )
 • @Oscar 18:13:46
  Całkowita zgoda, że to co się dzieje zakrawa na mafine struktury w rękach multimiliardowych oligarchów z za wielkiej wody.
  I nie ważne która partia wygra tam wybory. Republikańscy mafiozi czy Demokratów mafiozy. Oba ugrupowania reprezentują to same środowisko, banksterów i militarne lobby.

  Pozorna różnica, to to że niby Demokraci są bardziej pro ludzi pracy a faktycznie od czasów Linkolna to w USA jak były ogromne nierówności spoleczne i system - pana i sługi - tak po dzień dzisiejszy obowiązuje i żadna partia nie myśli ten stan rzeczy zmienić. Boy hotelowy jest traktowany jak śmieć przez dyrekcję która go zatrudnia a sprzątaczka to tania milcząca siła robocza którą można zwolnić kiedy prowadzący hotel tylko zechce.

  Przecież w kraju uchodzacym za nr 1 w kwestii dochodu narodowego jest ponad 40 milionów ludzi żyjących w nędzy, bez pracy, bez opieki zdrowotnej bez szans.

  I nie są wśród tych 40 milionów tylko czarnoskórzy i latynosi czy też ograbieni przez obcych najeźdźców Indianie tam jest bardzo dużo białoskórych urodzonych z pokolenia na pololenia juz w USA.

  Pozdr. :)
 • @Monaco
  Nie będzie żadnego zaprzysiężenia. Podczas wejścia do Kapitolu zabezpieczono laptopa starej prukwy N. Pelosi. Ponieważ w tym laptopie co jej zajumali z Capitolu, były wszystkie jej łączności informacje z Chinami! Ona informowała Pekin o wszystkim co jest głosowane, o czym są debaty i w ogóle o wszystkim! Ten laptop dotarł do Prezydenta Trumpa! UWAGA! Żołnierze sił specjalnych USA zabezpieczyli w podziemiach Watykanu złoto, które powędruje do USA! Na tym będzie oparta i zbudowana nowa waluta oparta na parytecie złota. Wszystko zacznie działać od nowa! Jeszcze miesiąc, no może dwa. Bądźcie cierpliwi i zróbcie zapasy żywności na dwa miesiące! Komuniści mają strach w oczach, bo wiedzą co zrobili! To jest zdrada stanu. Prezydent Trump podpisał 10.01.2021r Insurection Act i Armia pod jego zwierzchnictwem przejęła władzę. Ponad 450 000 osób ma zostać aresztowanych w związku z fałszerstwem wyborczym. A nasz minister MSZ Rau jest pustym głąbem. Zdziwienie będzie wielkie.
 • @Pedant 10:08:12
  O tym mówił też minister S.Z. Lawrow.
  USA już nie ma możliwości nakładania nowych sankcji na Rosję bo już wszystko jest obłożone sankcjami.

  A Rosja ani drgnie. Wręcz przeciwnie notuje wzrost gospodarczy czego dowodem jest wzrost
  GDP GROSS DOMESTIC PRODUCT i bliżenie się
  $ 1.666.760.600.999-.

  Jest niezależna od Zachodu w dziedzinach dotyczących działalności gospodarczej i obronnej. Można śmiało powiedzieć że dzięki idiotom w białym domu i ich zadufaniu że taki ogromny kraj jak Rosja yankieskie krowopasy mogą zniszczyć.

  Salution ✔☺
 • Autor ⚅⚅⚅⚅⚅⚅


  Salution ✔ ☺☺☺☺☺
 • @kula Lis 69 20:25:40
  Niestety mało prawdopodobny scenariusz.
  Gdyby Tramp był tak zorganizowany to po co czekać ?
  Wybory zostały sfałszowane to prawda.
  Bardzo prawdopodobna jest wojna domowa..
  Jak Biden obejmie władze zaczną się prześladowania białych i ich wymuszona aktywna obrona.
  Jak Biden nie obejmie władzy a zostanie Tramp to zaczną się rozliczenia za fałszerstwa i aktywna obrona fałszerzy ...
  tak czy siak w najlepszym wypadku fala nagłych "samobójczych" śmierci wśród Trampistów ..albo rozpad USA na stany Trampistów i Stany mafii a w konsekwencji otwarta wojna domowa.
  Gospodarka upadnie jeszcze bardziej bo wrogie stany będą na siebie wzajemnie nakładały embarga.

  Jednym słowem Amerykańskie piekło dotychczas serwowane innym narodom świata zstąpi niechybnie do samych Stanów już nie zjednoczonych.
 • @Oscar 06:41:01
  Do granic USA zbliża się kolejna karawana imigrantów. Żądają, aby Biden dotrzymał słowa. Z Hondurasu wyruszyła w stronę granicy USA kolejna karawana imigrantów. Liczą, że po zdobyciu władzy przez Joe Bidena zostaną przez nią przepuszczeni. Jak na razie do USA próbowały się przedostać dwie duże karawany, w 2017 i 2018 roku. Zbierając kolejnych po drodze, imigranci z Ameryki Środkowej liczyli, że dzięki swojej liczebności łatwiej sforsują amerykańską granicę. Większość z nich pochodziła z Hondurasu, jednego z najbiedniejszych i najniebezpieczniejszych państw na świecie. Za organizacją obu karawan stała tajemnicza organizacja Pueblo Sin Fronteras (hiszp. Wioska bez Granic, PSF). W odpowiedzi na fale imigrantów Donald Trump w czasie swojego urzędowania podjął zdecydowane działania aby zabezpieczyć granicę. Naciskał między innymi na państwa tranzytowe, głównie na Meksyk, aby nie puszczali przebywszy dalej. Wysłał również dodatkowych żołnierzy Gwardii Narodowej aby pomogli w pilnowaniu rubieży. W październiku ub.r. w mediach społecznościowych pojawiły się zachęty do sformowania kolejnej karawany. Te, które wyszły, zostały jednak w większości złapane przez gwatemalskich żołnierzy a ich uczestnicy zostali odesłani do Hondurasu. Wygląda jednak na to, że zwolennikom nielegalnej imigracji udało się w końcu postawić na swoim. Jak donosi agencja AP w piątek grup około tysiąca imigrantów z Hondurasu przekroczyła granicę z Gwatemalą, za nimi posuwają się kolejne, większe grupy. Pełna liczebność nowej karawany nie jest na razie znana, tym bardziej, że po drodze dołączają do niej kolejne osoby, ale najczęściej mówi się, że może liczyć nawet 5 tysięcy imigrantów. Według dziennikarzy imigranci liczą, że na granicy spotka ich cieplejsze przyjęcie niż w czasach Trumpa. PSF wydała oświadczenie w imieniu uczestników tej karawany, w którym wyrazili nadzieję, że administracja Bidena nie będzie robić im kłopotów. „Rozumiemy ważność tego, że nadchodzący rząd USA pokazał silne poświęcenie imigrantom i szukającym azylu, co daje okazję aby rządy Meksyku i Ameryki Środkowej stworzyły przepisy o zarządzaniu migracją, które szanują i promują prawa człowieka populacji w ruchu” napisali „Będziemy się domagać aby administracja Bidena dotrzymała słowa”. PSF chodzi o zapowiedzi Bidena z czasów kampanii wyborczej. Obiecał on między innymi, że odwróci wiele zarządzeń Trumpa mających na celu uszczelnienie granicy. Jednym z nich jest chociażby Protokół Ochrony Migrantów przez który nielegalni imigranci musieli czekać w Meksyku aż amerykańskie służby imigracyjne rozpatrzą ich wnioski o azyl. Obiecał również wprowadzenie łatwiejszej drogi do uzyskania obywatelstwa i moratorium na deportację nielegalnych imigrantów złapanych w USA.
  Organizacja zwróciła również uwagę na to, że Biden obiecał unieważnienie porozumień zawartych przez Donalda Trumpa z tzw. północnym trójkątem, jak nazywa się Gwatemalę, Honduras i El Salwador. Ich celem był zatrzymanie potencjalnych imigrantów wewnątrz tych państw w zamian za pomoc gospodarczą. Ich zdaniem te umowy były niehumanitarne i rząd Bidena powinien je zastąpić jak najszybciej nowymi, które nie będą aż tak utrudniać nielegalnego dostania się do USA. Chcą również unieważnienia wprowadzonego przez CDC (Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób) rozkazu umożliwiającego łatwiejszą ekstradycję z powodu ryzyka pandemicznego. Ludzie Bidena podkreślają jednak, że reformy które zamierzają wprowadzić nie oznaczają, że granica zostanie od razu otwarta. „Migranci i poszukujący azylu nie powinni wierzyć tym, którzy zapewniają ich, że granica już pierwszego dnia będzie w pełni otwarta. To nie prawda” powiedziała hiszpańskojęzycznej agencji EFE Susan Rice, przyszła doradca Bidena ds. krajowych. Powiedziała, że proces ułatwiania migracji zacznie się od razu, ale sam proces potrwa minimum kilka miesięcy, także z powodu koronawirusa. Donald Trump już jakiś czas temu ostrzegał, że odwrócenie jego polityki spowoduje masowy napływ nielegalnych imigrantów do USA, wśród których mogą znaleźć się przestępcy i terroryści. Na razie nie wiadomo, czy tej karawanie uda się dostać do granicy, zarówno Gwatemala jak i Meksyk już zapowiedziały, że spróbują ją zatrzymać – ale p.o. szefa straży granicznej (CBP) Mark Morgan nie patrzy na przyszłość optymistycznie i obwinia o sytuację retorykę, jaką Biden stosował podczas kampanii wyborczej. „To nadciąga. To już się zaczęło, tak jak obiecywaliśmy i się spodziewaliśmy, że się stanie przez tę retorykę nowych władz” powiedział mediom.
  Ps...Jeszcze się nie zaczęło a już się zaczyna. Nowiutki elektorat przybywa, jako jeden z elementów chaosu. Problem w tym, że Biden nie pamięta co obiecywał bo to nie on pisał. Nie wie o co chodzi i nawet nie może się sam ubrać rano. W Centralnej Ameryce ma się pojawić ok 10 mln imigrantów. To będą wyborcy Bidena w następnych wyborach i o to lewakom chodziło. Lewacy na całym świecie chętnie przyjmują nowych wyborców....A ci wszyscy biali, heteroseksualni, lewaccy idioci będą teraz na nich tyrać. Daję rok i bezrobocie w USA będzie jak za Obamy 25-27%. Multi-kulti powraca. Obama kiedyś stwierdził, że USA to największy muzułmański kraj świata, Biden z kolei po prostu pokłoni się Sorosowi a Kamala Harris będzie go podtrzymywać w tym ukłonie, by go plecy nie zabolały. Meksyk i inne kraje tworzą jedynie pozory. Tak naprawdę będą się cieszyć z osłabienia i chaosu w USA. A wiecie Państwo od czego zaczęło się niszczenie "białej" Ameryki? Od propagowania antykoncepcji przez elitę WASPów, którzy liczyli na to, że zmniejszą w ten sposób przyrost naturalny w gettach murzyńskich. Niestety rykoszetem przywalili własnej klasie i praktycznie zniszczyli cała klasę średnią WASPów... Dziś USA jest beczką prochu , a społeczeństwo tego kraju jest niebywale podzielone i skonfliktowane. Każdy kraj wielokulturowy i wieloetniczny to beczka prochu, którą da się zarządzać tylko za pomocą silniej a nawet totalitarnej władzy. Liczcie się obywatele USA z dalszą utratą wolności. Dlaczego tubylcy (mieszkańcy tzw. "krajów zachodu") mają pracować niemal do śmierci i sponsorować życie setkom tysięcy ludzi, którzy chcą łatwego życia najczęściej na koszt danego państwa i jego obywateli? Ilu imigrantów nie zhańbiło się jakąkolwiek pracą utrzymując się jedynie z zasiłków wypłacanych im (tak na dobrą sprawę, nie wiadomo za co) przez pomoc socjalną? To jest chore i tyle. Polska powinna wprowadzić obowiązek wizowy dla obywateli USA niepolskiego pochodzenia. Strefa Schengen też jest już niepotrzebna, bo Polski nie będą mogli opuścić niezaszczepieni Polacy, czyli prawie wszyscy.


  PsII..
  https://media.breitbart.com/media/2021/01/GettyImages-1230607776-640x480.jpg

  Zobaczcie co się dzieje. Do USA już tylko krok: https://www.breitbart.com/border/2021/01/16/migrant-caravan-in-guatemala-pushes-through-border-from-honduras-heading-to-u-s-a/
 • To mi się podoba.
  https://sun9-2.userapi.com/impf/3bs435V9lWfuPCjnWyBd7537gFdKKI3k0PyqWA/Bl4QAR1ktqk.jpg?size=900x1029&quality=96&proxy=1&sign=ab099b62bcb9b72e5a9a906ba587c9d8&type=album
 • @Oscar 08:09:39
  Lewicowy terror. Sieć hoteli nie pozwoliła na spotkanie z republikańskim senatorem. Republikański senator Josh Hawley chciał zorganizować kampanijne spotkanie na Florydzie. Sieć hoteli wymówiła mu jednak miejsce po tym, gdy dowiedział się o nim pewien lewicowy prokurator.
  Hawley zdobył mandat senatora z Missouri w 2018 roku, pokonując w wyborach starającą się o reelekcję Claire McCaskill z Partii Demokratycznej. Szybko dał się poznać jako ideowy prawicowiec. Ostatnio zrobiło się o nim głośno gdyż był on jednym z najgłośniejszych krytyków tego, jak wyglądały ostatnie wybory prezydenckie. Szczególnie nie podobało mu się to, że gubernatorzy i sądy w niektórych stanach wprowadziły kontrowersyjne ułatwienia w głosowaniu w związku z pandemią Hawley, podobnie jak wielu innych prawników, uważał to za niezgodne z konstytucją gdyż ta daje prawo do ustalania procedury wyborczej jedynie władzom ustawodawczym. Zapowiedział jako pierwszy, że złoży protesty wyborcze w dniu liczenia głosów elektorskich, ale przeszkodziły mu w tym zamieszki w Waszyngtonie.
  W lutym br. Hawley chciał zorganizować w Orlando na Florydzie tzw. fundraisera, jak w USA nazywa się imprezy mające na celu zebranie środków na kampanię wyborczą. Jego impreza miała się odbyć w należącym do sieci Loews Hotels hotelu Portofino Bay. Organizatorem tej trzydniowej imprezy była organizacja Fighting for Missouri (FfM), która w zeszłym roku zebrała dla niego ponad 272 tysiące dolarów. O tym fundraiserze dowiedział się jednak lewicowy prokurator Daniel Uhlfelder, o którym głośno zrobiło się w maju, kiedy przebrany za śmierć ostrzegał mieszkańców Florydy przed chodzeniem na plażę w trakcie pandemii. „Hej Loews Hotels. Dlaczego w przyszłym miesiącu w Orlando będziecie gospodarzami weekendowej imprezy zdrajcy Josha Hawleya?” napisał na Twitterze zamieszczając zdjęcie ulotki reklamującej jego fundraiser. Reakcja sieci hoteli była błyskawiczna. Jeszcze tego samego dnia jej właściciele zerwali umowę z FfM. „Jesteśmy przerażeni i sprzeciwiamy się wydarzeniom w Kapitolu i wszystkim, którzy wspierali i inicjowali te czyny” napisali na swoim Twitterze – „W świetle tych wydarzeń i dla bezpieczeństwa naszych gości i pracowników poinformowaliśmy gospodarzy lutowego fundraisera, że nie odbędzie się w naszym hotelu”. Na razie nie jest jasne, czy organizacja, która z tego powodu poniosła koszty na np. marketing, poda ich o to do sądu. Sam prokurator powiedział lokalnym mediom, że postąpili dobrze i wykazali „dobrą korporacyjną odpowiedzialność”. Jak donosi Fox News po opublikowaniu wpisu przez Uhlfeldera na sieć hoteli naciski zaczęła wywierać lewica. Mieli w nich przodować założona przez byłych sztabowców George’a Busha antytrumpowska organizacja Lincoln Project oraz lewicowa kongresman z Florydy, Anna Eskamani. Ta druga nie kryła radości z tego, że hotel tak szybko ich posłuchał. „WSPANIALE. Publiczne naciski działają!” – napisała na swoim Twitterze – „Dziękuję Loews Hotels za dotrzymanie danego słowa, że nie będziecie współpracować ze zdradzieckimi politykami jak Hawley. Nie powinniście mu pozwolić na tę imprezę już na początku”. To nie jest pierwsza szykana jaka spotkała Hawleya w związku z jego walką o uczciwe wybory. Wkrótce premierę miała mieć jego książka poświęcona tyranii wielkich korporacji informatycznych jak Facebook czy Twitter. Mające ją opublikować wydawnictwo Simon&Schuster wycofało się jednak w ostatniej chwili z umowy. Hawley oskarżył ich o to, że „ugięli się przed lewacką tłuszczą”. Tuż po wydarzeniach 6 stycznia br. Antifa zaatakowała także pod jego nieobecność jego waszyngtoński dom, dobijając się do drzwi i grożąc jego żonie i nowo narodzonej córeczce. W opublikowanym w środę felietonie dla gazety „Southern Missourian” Hawley odpowiedział na oskarżenia jakoby jego wątpliwości co do uczciwości wyborów były przyczyną zamieszek w Waszyngtonie. „Znaczna część mediów i wielu członków waszyngtońskiego establishmentu próbuje przekonać Amerykanów do myślenia, że ci, którzy wyrażali swoje wątpliwości rozpoczęli przemoc, właśnie przez wyrażanie wątpliwości” napisał „Ale demokratyczna debata to nie jest przemoc tłuszczy. To tak naprawdę metoda na to, by jej zapobiec”.
  Ps...Niestety ale Amerykanie sami są sobie winni. Ostrzegał ich 200 lat temu Benjamin Franklin. Nie posłuchali. Dzieje się. Dokładnie jak to zaplanował komunista Spinelli w swoim manifeście. Przeczytajcie to a dowiecie się co będzie dalej. Gorzej niż w Kambodży za tzw. "Czerwonych Khmerów". U nas uczelnie też odwołały spotkania z działaczami pro-life...lewactwo wszędzie poczyna sobie tak samo!
 • @kula Lis 69 07:53:01
  a to mi się nie podoba.
  mafia to zrobi.. wpuści te miliony i zalegalizuje nielegalną imigrację.
  po co ?no bo zyska miliony nowych zwolenników gotowych na wszystko by tylko zostać "nasojaszczim Amerykaninem"

  Polakom też to robią przy pomocy banderowców a chcieli i islamistów do Polski wprowadzić.

  To pokazuje że mafia nie ma narodowych sentymentów (poza narodem żydowskim).. dla mafii zwarte narody to wróg a różna międzynarodowa hołota to pożyteczni idioci których mafia może wykorzystać przeciw tym zwartym narodom..
  USA jest bardzo wyraźnym tego przykładem.

  Biden wpuści te 11 milionów do USA i zalegalizuje nielegałów USA..
  wtedy może Biden wygra wybory... a w każdym razie zyska wiele milionów ekstremistów gotowych wywłaszczyć starych białych amerykanów .. wystarczy przyzwolenie, przymknięcie oka ze strony władz. ze strony talmudycznych sądów..
  "Będą kryształowe noce" jak w Niemczech za Hitlera.
  Już są tu i ówdzie..
 • @kula Lis 69 08:13:03
  To nie jest lewactwo.. to wiadoma mafia.. cala reszta to pożyteczni idioci w rękach tej mafii (jak solidaruchy, banderowcy, islamiści..)
  To nie ulica decyduje to toku wydarzeń ale mafijni oligarchowie...
  a ulica jest sterowana przez służby tych oligarchów.
  Tak samo działała ulica w Polsce..na Ukrainie wszędzie gdzie mafia organizowała "Majdany".
  Tylko na Białorusi, w Syrii, w Iranie, w Rosji "Ulicy" jest za mało (statystycznie mądrzejsze społeczeństwa)..
 • @Oscar 08:17:49
  ---------------
  "Czy ponadto za sprawą kryje"
  ---------------
  Tak - ale celem tym razem - będą tam biali Amerykanie. Biali!
  Wniosek?
  Priorytetem dla - światowego dziecka diabła - jest nie tylko komunizm globalny - ale także likwidacja białej rasy.
 • @demonkracja 08:42:33
  "
  Priorytetem dla - światowego dziecka diabła - jest nie tylko komunizm globalny - ale także likwidacja białej rasy.
  "
  Priorytetem raczej zderzenie białych i kolorowych by się wzajemnie powyrzynali (jak naziści i komuniści).
  mafia nie ma przyjaciół.. mafia ma tylko niewolników, wasali i pożytecznych idiotów.. oraz wrogów.. wrogowie to ci którzy się przeciwstawiają mafii... (nie chcą oddać swojej władzy, swoich zasobów...czego tam jeszcze mafia chce)..

  Mafia ma tylko jeden inters ..własny... reszta to geopolityczne gry ..
  propaganda, nawijanie makaronu na uszy pożytecznych idiotów.
 • @Oscar 08:17:49
  Zyjemy w swiecie falszywej semantyki i nieprawdopodobnej znieczulicy.
  .
  Wędrówki ludów sa stare jak świat.

  Właściwie nie ma 'nielegalnej ' emigracji. Samo znaczenie słowa wskazuje na przemieszczanie sie ludnosci, głównie cywilnej z miejsca zagrozenia lub braku żywności w tak zwane miejsca gdzie, jak powiadaja Anglicy , łąki, pastwiska sa bardziej zielone.

  Od zarania dziejów wędrowali ludzie w poszukiwaniu jedzenia, terenów lowieckich, pasterskich...
  Wędrowali z terenow zagrozonych pożarem, kataklizmem, zmianami pogodowymi itd.

  Deklaracja praw Czowieka przyznaje kazdemu mieszkańcowi planety prawo wyboru miejsca zamieszkania.

  Z tego naturalnego prawa wędrówki ludów skorzystali przeciez wszyscy obecni mieszkancy Ameryki.

  Przeciez okres gorączki zlota w 19 wieku , to okres bandytyzmu i bankowosci USA.

  Mnie zdumiewa określenie 'nielegalny emigrant'.

  Nielegalne sa te zbiry, które ludziom palą domy, bombarduja ludność cywilna i niszczą środki do życia..

  Ponad milion Irakijczykow schronilo sie kiedys w Syrii.
  A kiedy Stany napadly i na Syrie, Syryjczycy , wraz z przybyszami schronili sie w Turcji ale wielu przedostalo sie do Europy, gdzie ich potraktowano jako...terrorystow!!!

  Natomiast ci, którzy im wymordowali rodzine, zniszczyli dom i okradli z dobytku to...nosiciele demokracji i wielkiej kultury.

  W czasie rabowania Jugoslawii, zaden demokratyczny kraj nie uznawał Serbów za uchodźców. Na tej samej jurnej zasadzie, Palestynczycy nie maja szansy ubiegać sie o status uchodzczy.

  Zarówno Unia jak i USA - to bandyci dzieciobójcy i masowi mordercy, którzy morduja ludzi bo im pachnie ludzka krew i dorabiaja sie na ludzkim nieszczesciu..

  Klasycznym przykladem znieczulicy byla/jest Polska.

  Pyskowali Polacy na Serbów a przyjmowali islamistow z Czeczeni i Kosowa, Albanii, Arabii Saudyjskiej i Turcji.

  Jedyna infrastruktura, ktora powstala za czasów Trumpa, to ten idiotyczny mur meksykanski, ktory jest szczytem chamstwa i rozboju.

  Przeciez USA okradlo Meksyk z połowy terytorium meksykanskiego!
  Nevada, Teksas, Nowy Meksyk , Kalifornia - to sa tereny meksykańskie.
  A teraz Meksykanie sa traktowani jak ...nielegalni emigranci.

  Rownoczesnie, holota swiata i typy kryminogenne doszly do parchatych wniosków, ze Rosjanie napadli na Krym i go sobie przywlaszczyli, a wszystkie dranie w Polsce i Europie poparli mordowanie Serbow i zrabowanie Kosowa, które jest kolebka kultury serbskiej.
  400 zabytkowych cerkwi i kościołów zbombardowano w Kosowie tylko po to, zeby zatrzec slady chrzescijanstwa i niech sie teraz gawiedz uczy, ze Kosowo (jak sama serbska nazwa wskazuje) nigdy nie nalezalo do Serbow tylko do ..islamistow. i to do tego z KLA

  Amerykańscy 'emigranci' okradają zbrojnie Afganistan od 20 lat.
  Ale nie potrzebują ani wizy ani azylu, żeby mordować ludność Afganistanu.

  Goebels by lepiej nie wymyslil.
  Żyjemy w okresie prymitywanego barbarzyństwa .
  Polacy opowiadaja, ze nie sa oczywiscie winni, ze polskie wojsko pomagalo Francuzom okrasc Tuaregow ze zlota.
  Polskie wojsko i policja do tej pory okupuja serbskie Kosowo. Z jakiej racji??

  Ale Krym, zdaniem wielu Polakow, nalezy sie Ukrainie!
  Zdaje sie, ze wielu Polakom tez ktoś nasikal do mózgu.
 • @demonkracja 08:42:33
  re:
  'Priorytetem dla - światowego dziecka diabła - jest nie tylko komunizm globalny - ale także likwidacja białej rasy'

  To duze nieporozumienie.
  Ja co prawda nie mam kontaktow z diablem i nie wiem co diabel zamysla ale :
  Biala rasa sama sie wyniszcza.
  Przecie od zarania dziejow Europejczycy sie morduja bezlitosnie. Mielismy juz rozne wojny poczawszy od starozytnosci; mielismy wojny stuletnie, 30 letnie, kampanie napolenska, wojny szwedzki, angielski, tureckie, amerykanskie, niemieckie, frnacuskie, itp.
  Teraz Polacy przymierzaja sie do wymordowania bialych Rosjan.
  Podobno Niemcy i Rosja napadly na Polske w 39 roku.

  W 60 lat pozniej, ponad 20 panstw napadlo na Jugoslawie..
  Murzynow tam nie bylo.
  Ale byli Polacy.
  Bialych mieszkancow Doniecka morduja Amerykanie, Ukraincy, Polacy, Niemcy...
  A my sie teraz razenm z kowbojami przymierzamy do wytepienia rasy zoltej w Pekinie - i bialej w Moskwie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej