Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
123 posty 2592 komentarze

Fakty-Kontra-Alternatywa

Monaco - Aktualne sprawy, Polska, świat, polityka, ludzie, kosmos. Chętnie podyskutuję ale bez inwektyw i obrażania oraz prowokacji. Prawda i fakty, obnażanie kłamstw i manipulacji. W brew interesom mainstream'owym z natury zakłamanym i manipulujących.

! Biden i impeachment Biden'a !

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zabawa pod publiczkę. Akt impeachmentu dla Joe Bidena. !!!

 

 Green.  Jest wniosek o Impeachment dla Joe Biden przesłany do Kongresu USA 

 

 Przeciwko prezydentowi Joe Bidenowi zostało przesłane oskażenie do Izby Reprezentantów, publikuje The Hill. 

  Oskarżenie wystosowała republikanka Marjorie Green, która zapewniała że to uczyni pierwszego dnia prezydentury Bidena. 

  „Prezydent Joe Biden nie jest odpowiednim kandydatem na prezydenta. Jego wzór nadużycia władzy jako wiceprezydenta w czasach prezydentury Obamy jest długotrwały i niepokojący.  Prezydent Biden pokazał, że zrobi wszystko, co w jego mocy, by uratować swojego syna Huntera i wypełnić kieszenie swojej rodziny pieniędzmi skorumpowanych zagranicznych firm energetycznych ” napisała Greene w oskarżeniu.

 

 Artykuły, które napisała, zarzucają Bidenowi nadużycie władzy podczas sprawowania przez niego urzędu wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. W tym samym czasie jego syn Hunter zasiadał w zarządzie ukraińskiej firmy energetycznej Burisma. 

  Należy zauważyć, że ze strony Majorie Green jest to bardziej medialna akcja bo prawdopodobieństwo, że wniosek Green w sprawie oskarżenia Bidena zostanie rozpatrzony, jest bardzo nikłe, ponieważ większość w Izbie Reprezentantów należy do Demokratów, którzy ją nie poprą. 

  To coś takiego jak zabawa pod publiczkę ze strony PO z ich wnioskami o odwołanie przedstawicieli PISu      w rządzie w sytyacji  gdy PIS ma większość w sejmie. 

 

  THE HILL.

KOMENTARZE

 • -------ZAPRZYSIĘŻENIE BIDETA w dekoracjach Hoolywod !.
  https://www.youtube.com/watch?v=g1SkcgBtVh8
 • ⚄⚄⚄⚄⚄
  Jaka różnica między Łukaszenko a Bidenem ?

  Łukaszenko wygrał wybory większością głosów a Biden przegrał większością głosów. I jeszcze jedno co to za demokracja w USA jak kondor żandarmów wojska i policji musi obstawiać Biały Dom i Kapitol !

  Różnica jest jeszcze jedna. Brak potępienia sfałszowanych w USA wyborów ze strony wielkich obrońców demonówkracji.

  I zapomnieli że kradzione nie tluczy.!

  Salution ✔
 • Biden mimo impeachmentu
  Chce z Rosją rozmawiać na temat START III.

  Prezydent USA Joe Biden zdecydował się przyjąć propozycję Rosji dotyczącą przedłużenia Traktatu o redukcji i ograniczeniu broni strategicznej, znanego jako START III.
  O tym oświadczyła sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki.
  „Stany Zjednoczone zamierzają dążyć do przedłużenia New START o pięć lat. Prezydent dał do zrozumienia, że ​​nowy układ START leży w interesie bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych.

  To rozszerzenie ma jeszcze większy sens, gdy stosunki z Rosją są tak wrogie jak teraz ”-

  Ponadto zauważyła, że ​​Biden zaprasza obie strony do „zbadania nowych weryfikowalnych porozumień o kontroli zbrojeń” w przyszłości.

  „Nowy START jest jedynym pozostałym traktatem ograniczającym rosyjskie i amerykańskie siły nuklearne i jest strategiczną stabilnością między naszymi krajami” - dodała rzeczniczka Białego Domu.

  Wcześniej rosyjskie MSZ wielokrotnie podkreślało, że Moskwa opowiada się za przedłużeniem Traktatu o środkach na rzecz dalszej redukcji i ograniczenia strategicznej broni ofensywnej między krajami na okres pięciu lat.

  Pozdrawiam; )
 • " Zabawa pod publiczkę. Akt impeachmentu dla Joe Bidena. !!! "
  Ona wie z góry że to tylko robienie hałasu i to w sytuacji że sądy są całkowicie obojętne nawet na twarde dowody.
 • @Autor
  "Prezydent Joe Biden nie jest odpowiednim kandydatem na prezydenta". -

  --- W sumie to prawda. Tak jest od dłuższego czasu w USA. Ten przedostatni [Trump] wojażował po świecie i handlował amerykańską bronią, a ten obecny będzie chyba pilnował, czy ludzie chodzą w kagańcach.

  Pozdrawiam :)
 • @Alfax 18:43:39
  re:
  „Stany Zjednoczone zamierzają dążyć do przedłużenia New START o pięć lat."

  Jest jeden kłopot.
  To, co podpisuje jeden prezydent- drugi może skreślić.
  Czy to znaczy, ze tzw. 'executive order' nie ma mocy prawnej?
  Jest to dowod na system dyktatury, bo decyzje moga byc podejmowane jednoosobowe i bez zgody Parlamentu.
  Jest to dowodem i na to, ze Stany nie maja zadnej pokojowej filozofii polityki zagranicznej.
  Chodzi mi o wojny.

  Nie muszą Amerykanie zrzucać bomby nuklearnej na Haiti, Puerto Rico, Paname czy nawet na Kanade. Wystarczy tradycyjna.
  I wybuchy zdalnie sterowane.

  W USA juz wszyscy wiedzą , ze nie mogą napaść na Rosje ani na Chiny, wiec probuja przyhamowac Rosje - a nie USA.
 • J. Biden jest prezidentem USA Co. która jest w stanie zwijania się, bo nie ma już poparcia US Army..
  i nie ma pokrycia na walutę.

  Tramp tworzy (bądź juz stworzył) USA-republikę, Republikę ukradzioną narodowi amerykańskiemu w XIX wieku, więc Tramp kończy epokę hegemonii korporacji. Jest szansa, że i utworzona po "odzyskaniu" niepodległości, notowana na giełdzie w Londynie Poland Sp z o.o. także przestanie istnieć, więc może tym razem Polacy rzeczywiście odzyskają władzę.

  Jest tylko problem w tym, kto miałby objąć władzę po odzyskaniu niepodległości, Konfa z JKM-emem, Bruanem itd?, którzy chcą zlikwidować Państwo Polskie, a z nim wszystkie instytucje jak np ZUS, bo wszystko musi być prywatne, także nasze cenne złoża, których oni będą właścicielami?

  Tego procesu już nie da się zatrzymać, bo ma silny motor napędowy w postaci skończonych na świecie wojen i sprowadzeniu US Army do Ameryki.
 • Administracja Bidena została oblepiona ludźmi z BigTechu. To oznacza, że cenzura będzie jeszcze silniejsza
  „Administracja Bidena została oblepiona ludźmi z BigTechu (sekretarz stanu Anthony Bliknen, szefowa narodowego wywiadu Avril Haines, szefowa urzędu antymonopolowego Renata Hesse). To oznacza, że ta cenzura, która została zapoczątkowana w końcówce kampanii będzie jeszcze silniejsza i zwalczanie jakiejkolwiek innej myśli niż liberalna, lewicowa będzie zadaniem narodowym, co bardzo źle wróży” - przewidywał w „Salonie Dziennikarskim” publicysta „Sieci” Stanisław Janecki rozwój sytuacji w Stanach Zjednoczonych za prezydentury Joe Bidena.


  https://wpolityce.pl/swiat/536093-janecki-za-bidena-cenzura-w-usa-bedzie-jeszcze-silniejsza

  Ps... Żydowska wojna z resztą świata?! Big Tech czyli „Mędrcy Syjonu” przejęli władzę w USA. Biedny Biden, chyba nie jest świadomy jak żydolewackie przydupasy będą go grillowały. USA zmierza do upadku duchowego, moralnego jak i do utraty mocarstwa światowego. Ameryka pod zarządem żydokomunistyczno-liberalnym na czele z Bidenem karleje z każdym dniem. USA pójdzie drogą porewolucyjnej Rosji Sowieckiej. Śruba będzie dokręcania powoli, aż totalitaryzm osiągnie swoje apogeum. Żydokomuna zawsze wymyśla problemy, które potem zwalcza. Żadnej tolerancji! Kiedyś Związek Sowiecki był imperium zła. Po „wyborze” Bidena, a w zasadzie Kamali na prezydenta USA, to USA przejmuje pałeczkę po Związku Sowieckim.
 • @Leonardo da Vinci 14:55:52
  https://media.wplm.pl/thumbs/628/OTYwL3VfMS9jY19iMmE1MS9wLzIwMjEvMDEvMjMvMTIwMC83NjAvMGI3YzMwYjUzOTUzNGRiZjk4MWZmNTA4MWJiOWYzMDMuanBlZw==.jpeg

  Szaleństwo! Biden podpisał dekret, który "poszerza prawa" sportowców transpłciowych w szkołach. "Niszczy kobiecy sport". Jedną z pierwszy decyzji nowego prezydent USA Joe Bidena okazało się… wprowadzenie dyrektywy, mającej rozszerzać prawa uczniów transpłciowych. Zgodnie z nią, np. sportowiec płci męskiej deklarujący, że jest kobietą, będzie mógł startować w zawodach z kobietami. Dzieci powinny móc uczyć się bez lęku o to, czy będą mogły wejść do szatni, łazienki czy wziąć udział w zawodach sportowych (…). Wszyscy otrzymają jednakową opiekę, jaką zagwarantuje im prawo bez względu na ich tożsamość płciową czy orientację seksualną można przeczytać w dyrektywie podpisanej przez Joe Bidena. Środowiska LGBT są zachwycone z decyzji Bidena.

  Działania prezydenta Bidena stawiające jako priorytet przeciwdziałanie dyskryminacji i ułatwianie zbierania danych na temat przemocy wobec osób LBTQ, to prawdziwy powiew nadziei

  — powiedział Sam Brinton z organizacji The Trevor Project, która zajmuje się pomocą dla transseksualnej młodzieży.

  Okazuje się, że w dyrektywie są de facto zapisy dyskryminujące! Znajduje się w nich zapis, który wymusza na szkołach zapewnienie dzieciom zawodów zgodnie z płcią, z którą się utożsamiają. A zatem kobiety są de facto zmuszone do mierzenia się w zawodach z biologicznymi mężczyznami.

  „Dekret Bidena niszczy kobiecy sport”
  Niedawno wydany dekret Bidena niszczy kobiecy sport pod sztandarem feminizmu. Właśnie dlatego nie jestem feministką napisała na Twitterze Erielle Davidson, analityczka polityczna z Jewish Institute for National Security of America.
  15 rozporządzeń wykonawczych Bidena już pierwszego dnia urzędowania! Prezydent USA Joe Biden wydał w pierwszym dniu urzędowania w Białym Domu bezprecedensową liczbę 15 rozporządzeń wykonawczych. Zmierzają one głównie do wprowadzenia znaczących zmian w polityce realizowanej przez jego poprzednika Donalda Trumpa. Kiedy Biden pojawił się 20 stycznia w Gabinecie Owalnym, podpisując rozporządzenia wykonawcze twierdził, że te działania są „punktem wyjścia”. Myślę, że niektóre z rzeczy, które zrobimy, będą odważne i ważne. (…) Aby to rozpocząć nie ma (lepszej) pory jak dzisiaj przekonywał.

  Pierwsze rozporządzenia wykonawcze Bidena dotyczą m.in. zmian w strategii zwalczenia pandemii Covid-19, w tym wprowadzenia obowiązku noszenia maseczek w obiektach federalnych.

  Można oczekiwać, że krytykę wśród jego adwersarzy wzbudzi m.in. nakaz wstrzymania budowy muru na granicy z Meksykiem oraz wycofanie zakazu podróży do USA osób przybywających z kilku krajów muzułmańskich. Kontrowersje wywoła zapewne też rozwiązanie tzw. Komisji 1776 Trumpa oraz anulowanie raportu o promowaniu „edukacji patriotycznej” w szkołach. Jego zdaniem dzieci uczono kłamstw o systemowym rasizmie.

  W dokumentach ogłaszających dekret Bidena urzędnicy administracji stwierdzili, że panel „dążył do wymazania z historii niesprawiedliwości rasowej w Ameryce”.

  Nowy prezydent cofnął też m.in. zarządzenie Trumpa wycofujące USA ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), z porozumienia klimatycznego zawartego w Paryżu oraz zezwolenie poprzednika na rurociąg z Kanady do USA - Keystone XL.

  Biden wydał w pierwszym dniu urzędowania 15 rozporządzeń wykonawczych (oraz dwa inne dokumenty wykonawcze), natomiast w drugim dniu, według przewidywań, miał podpisać 10 kolejnych.

  Dla porównania Trump w kilka godzin po objęciu władzy podpisał w roku 2017 jedno rozporządzenie wykonawcze, dążące do anulowania definiującej prezydenturę Baraka Obamy ustawy o reformie ubezpieczeń zdrowotnych tzw. „Obamacare”.

  W pierwszym roku urzędowania Trump wydał 55 rozporządzeń wykonawczych. W ciągu czterech lat liczba ta wzrosła do 212. Było to o ok. 28 więcej, niż w przypadku poprzedniego prezydenta, który sprawował urząd tylko w jednej kadencji - George’a H.W. Busha (166).

  We współczesnych czasach rekordzistą pod względem liczby rozporządzeń wykonawczych w ciągu całej prezydentury był Ronald Reagan - 381. Za nim plasują się Clinton - 364, George W. Bush – 291 i Obama – 276.

  Biden już w czasie kampanii wyborczej zapowiadał odrzucenie programu republikańskiego rywala. Był nieraz krytykowany, że motywuje go to bardziej, niż sformułowanie własnej agendy. Jego dekrety są odzwierciedleniem różnicy w podejściu obu przywódców do wielu ważnych kwestii.

  Dekrety wykonawcze, zwłaszcza wobec dużej polaryzacji mającej miejsce w USA, mogą być mocnym narzędziem sprawowania władzy w ręku prezydenta. Gwarantuje je artykuł drugi konstytucji. Nie wymagają zatwierdzenia przez Kongres i mogą być trudne do unieważnienia przez ustawodawców.

  Kongres może uchylić, zmodyfikować lub zastąpić zarządzenie wykonawcze, ale w przypadku prezydenckiego weta unieważnienie ich wymaga co najmniej dwóch trzecich głosów obu izb Kongresu. Badanie z 2006 roku, cytowane przez Congressional Research Service wykazało, że tylko około 4 proc. takich dekretów zostało zmodyfikowanych przez Kongres.

  Także sądy mogą uznać zarządzenie wykonawcze za niezgodne z prawem lub konstytucją. William Howell w książce „Power without Persuasion: The Politics of Direct Presidential Action” zauważył jednak, że w latach 1945–1998 stało się tak jedynie w 17 proc. przypadków.

  Uchylić rozporządzenie wykonawcze swoich poprzedników władni są, zgodnie z prawem, także następni prezydenci.

  W sumie Najwięcej, bo 3728 rozporządzeń wykonawczych, przypisuje się Franklinowi D. Rooseveltowi, ale sprawował on władzę przez cztery kadencje. Woodrow Wilson wydał ich 1803, Calvin Coolidge 1203, Theodore Roosevelt 1081, podczas gdy George Washington tylko 8, a zasiadający w Białym Domu tylko przez miesiąc William Henry Harrison żadnego.

  PAP/theguardian.com/

  Ps...Witajcie w domu wariatów. Świat amerykański (i nie tylko) stanął już nie na głowie, a na dupie. Nie starczy psychiatrów dziecięcych w związku z decyzją Bidena, bo będzie skokowy wzrost zaburzeń psychicznych młodzieży. Zwłaszcza że pójdzie za tym ofensywa LGBT w szkołach. Biden stary dziad z altzheimerem i w pieluchomajtkach - podpisze wszystko co mu lewackie bydło podsunie Z prostego powodu- bo ma okulary +185 dioptrii i nie widzi-gdyby widział to i tak nie rozumie, spowodował, że większość nastolatków będzie dziewczynkami, wspólne toalety i natryski! Demokraci wybrali kandydaturę tego beozbjawowego katolika z demencją na prezydenta a marksistkę na vice, bo Biden jest dobrym listkiem figowym. Łatwo nim sterują i podpisze wszystko co mu podsuną. Właśnie między innymi po to był lewakom potrzebny stary sklerotyk w roli prezydenta! Brawo Joe, jeszcze tylko podobny dekret w sporcie amatorskim i zawodowym i będzie można powiedzieć, że załatwiłeś feministki jak nic. Biden, luka w przepisach: pozostały jeszcze przebieralnie, gabinety lekarskie, sale szpitalne (w tym sale porodowe), mykwy, szatnie, toalety! Dewianci górą! Powiedzenie, że lewica zjada własny ogon, nie wzięło się znikąd. Żydokomuniści przez 45 lat fałszowali wybory w Polsce więc nie żal ani trochę durnych Amerykanów mają to co chcieli, a jednak Trump miał rację. Chcącemu nie dzieje się krzywda. Amerykanie chcieli, Amerykanie wybrali. Oni musza zderzyć się komunizmem, bo na zrozumienie tego panującego u nas, wyobraźni im nie starczało. Poczujesz to zrozumiesz…Chyba zostanę dewiantem. Będę przesiadywał w kobiecej toalecie, pod prysznicem itd. Cudo. Aha i jeszcze Emerytura o 5 lat wcześniej.

  Chciałbym się mylić ale nie bądźmy zdziwieni jak przyślą nam transpłciowego ambasadora. Od razu przypomniało mi się jak w DDR zapładniano kobiety żeby polepszyć wyniki sportowe a później usuwano ciążę. Męskie, żeńskie transpłocie, nijakie dziwolągi na bieżniach, Harris działa, on podpisuje. Czy ktoś kto czuje się koniem będzie mógł brać udział w zawodach hippicznych? Swoją drogą, ten bolszewicki sport może być naprawdę emocjonujący. Wyobraźcie sobie np. bieg na 100 metrów, w którym wystąpi zboczeniec uważający się za zająca i transwestytka uważająca się za charta. Stary sklerotyk podpisuje wszystko co mu przygotowało lżydolewactwo. On i tak nie wie co podpisuje. Co narobi szkody to narobi. Lewackimi bredniami Kamali Haris Biden wykończy USA ekonomicznie i kulturowo. Zboczeńcy doszli do głosu a nieprzytomny dziadek Joe to sankcjonuje! Te sfałszowane wybory zaraz dadzą znać o sobie! Trump coś przegapił?! Był naiwny jak większość Amerykanów i ograł go Big Tech!? To teraz dopiero feministki mają pole do popisu, bo w tej sytuacji faktycznie trzeba walczyć o prawa kobiet, a nie dziwolągów, czy udających dziwolągi. Niedługo wszelkie przywileje kobiet uzyskają też mężczyźni deklarując, że są kobietami. Bo skoro stan biologiczny ustala się wg. samopoczucie psychicznego, to mogą się też uważać np.za kobietę w ciąży..No Jankesi to teraz będzie jazda bez trzymanki z amerykańskim Breżniewem! Kopia Breżniewa podpisze to, co mu położą na biurku. Witamy w bolszewii. Jak już wszystko podpisze, zostanie wyłączony. Kamila rozłoży ręce i stwierdzi, że robiła co mogła ale taka była jego wola. Po prostu Amerykanie zapłacą za mordy Rosjan w trakcie i po rewolucji bolszewickiej dokonanej za „ich” pieniądze przez ich nowojorskich bandytów i za ich wsparciem. Zaczyna się wprowadzanie łagodnego bolszewizmu i głosu (na razie) nie zabiera „towarzysz Mauzer”. Tolerancja jako władza mniejszości nad większością, poprawianie klimatu, poprawianie demografii przez imigrantów, cenzura w mediach, a amerykańska Dolores Ibarruri przebiera tylko nóżkami, zerkając na dożywającego swoich dni, upojonego władzą starca. Będą Amerykanie płakali, że głosowali na Bidena. Dziewczęta i kobiety znowu są spychane na pozycję przegranych. Jak Biden zrezygnuje, to wejdzie ta Harris i dopiero się zacznie. Jestem przekonany, że w ciągu jego kadencji zaczną wygaszać reaktory na lotniskowcach lub postawią je na nadbrzeżach jako elektrownie. Bieda nie idzie, biegnie do Ameryki. Wyzbywajcie się dolarów. A to dopiero początek uszczęśliwiania Amerykanów: poczekamy kilka miesięcy a doczekamy się Kapitolu bis tylko tym razem Gwardia Narodowa ruszy wraz z obywatelami. Widziałem kiedyś film, na którym były żołnierz Navy SEALs, uważający się obecnie za kobietę masakruje w klatce twarz autentycznej przedstawicielce płci pięknej. Wynik walki był oczywisty…

  Polecam „The 11th Hour Blog „ o transgenderyzmie i jego lobby . Miliarderzy i Big Farma chcą zmienić kształt świata, to są ogromne pieniądze.


  Polecam video poniżej:

  https://news.yahoo.com/biden-order-encourages-transgender-athletes-045847138.html
 • @Alfax 18:43:39
  Zdaje sie, ze ten Traktat wygasa 5 -lutego i w zależności od tego, co sie czyta, to albo Rosja zgodzila sie na przedłużenie Traktatu albo USA.
  Ale to nie jest takie znowu wazne.

  Mnie zaintrygowała postać Jen Psaki, odgrzebana ze śmietnika, wyjątkowy debilek, pośmiewisko dziennikarzy; no i Rosjanie mieli dużo uciechy sluchajac pani Psaki jak bluzgala na Rosje i Putina w czasie oslawionych juz konferencji prasowych.

  Najbardziej popisywala sie w czasie amerykańskiej interwencji na Ukrainie oskarzajac Rosje, i ze to Putin probowal zniszczyc majdan i pokokojowe demonstracje w Kijowie.

  Pani Psaki nazywała mieszkańców Donbasu 'rosyjskimi separatystami' i odmawiala Donbasowi prawa do referendum.

  A zeby bylo dziennikarzom jeszcze radosniej, to w 2015 roku zapewniala dziennikarzy w czasie konferencji prasowej, ze Stany Zjednoczone maja i przestrzegaja polityki nie wtrącania sie do innych państw i nie probuja nawet wpływać na wyniki wyborów.
  Bo uczona pani Psaki nie wiedziala o brutalnych akcjach terroru wobec demokratycznie wybranych przywódców innych państw.

  Pani Psaki nie miala pojecia o brutalnych interwencjach USA
  w różnych panstwach:

  Iran - 1953
  Kongo- 1960
  Gwatemala- 1954
  Republika Dominikany- 1961
  Wietnam Poludniowy- 1963
  Brazylia - 1964
  Chile - 1973
  Irak- 1992, 2003
  no a potem jeszcze Iran, Syria, Ukraina, Ekwador, Wenezuela...

  Dziennikarze nie mogli powstrzymac sie od smiechu:USA ne popiera przewrotow
  Journalist Can't Contain Laughter As State Dept Claims US Doesn't Back Coups - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=gYznqh0ul6Y

  Ta sama Psaki opowiada o wiodącej roli USA w w wyborach na Ukrainie
  (1.35 min) i ze Obama nie jest doceniany za te zaslugi.

  Jen Psaki: Obama Administration Not Given Enough Credit - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=IO5CXibUI4U

  Pani Psaki wyraznie popiera nazwanie Putina 'subhuman' i wyraznie usprawiedliwia niewybredne wyzwiska kijowskiego ministra:

  Video: Jen Psaki defends Kiev FM over his 'Putin f**ker' remark - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=wY2ghdAUpf4

  I amerykanscy dziennikarze sie smiali z tej idiotki:

  State Dept. spokesman stumped - YouTube
  Amerykanie sie smieja z tej idiotki
  State Dept. spokesman stumped - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=S9RTOeY7mI4

  Slynne zdanie tej pani adresowane do dziennikarzy:
  "We have made a determination that we have no determination"

  Jen Psaki: Top 5 Gaffes by Obama's Incoming Communications Director (Video) | Newsmax.com
  https://www.newsmax.com/TheWire/jen-psaki-gaffe-expertise-white-house/2015/02/20/id/625917/

  Rosjanie mieli taki ubaw, ze wyslali jej na urodziny ogromny bukiet kwiatow i podziekowali za zabawe
  Pani Psaki nie uznała referendum w Donbasie, nie uznała Minskich Porozumien ale oskarżyła Rosje o niewypelnianie Minskich porozumien.

  Osobiscie bardzo chetnie bede oglądać jej kolejne zmagania z Putinem - choc być może troche ja podszkolili i poprawili jej troche rudą fryzurę.
  Zobaczymy jak bedzie rozmawiac w lutym

  Biden jeszcze nie podał szczegółów tego przedłużonego Traktatu - choc opowiada, nie bedzie żadnych warunków -
  Ano zobaczymy.
 • @kula Lis 69 17:10:00
  Bajden, Szoros, Bill Gacek całkiem po kryjomu w jednym spali domu. W jednym łóżeczku, jeden na drugim nie mówiąc nikomu.
  A morał z tego bara bara ❗ jest taki, że władza i skrajne bogactwo prowadzi do deprawacji i wszyscy z tego grona to super, łajdaki ❗
 • @Alfax 18:43:39
  Przedłużenie o 5 lat Startu nie jest żadnym błędem tylko po prostu realizacja hasła: komuniści wszystkich krajów jednoczcie się! To powinno być oczywiste. Mówienie o „błędach” należy do byłej epoki. Biden i jego synek mają sporo za uszami i na pewno Rosjanie dobrze o tym wiedza, takiego polityka można później trzymać za twarz.

  Szok Historii! Zastrzelony Kennedy & oszukany i wyeliminowany Trump. Co obaj mówili o TTIP!

  https://www.youtube.com/watch?v=G9hw_Xv5ui8&feature=youtu.be
 • @Tiamat 18:00:35
  " To rozszerzenie ma jeszcze większy sens, gdy stosunki z Rosją są tak wrogie jak teraz "

  Tylko Paśaki zapomniała dodać, że te stosunki miedzy krajami zniszczyli rusofobiczne w USA gnomy.
 • @Leonardo da Vinci Biden zaczął spłacać długi. A ma ich tak dużo, że i Alaskę odda
  Ja już tylko czekam (to tylko kwestia czasu) aż pewnego ranka któryś z generałów ogłosi Inicjatywę Ocalenia Narodowego USA. Innego rozwiązania nie widzę. Boże, chroń świat przed lewactwem, zlikwiduj czerwoną plagę…Biden, Harris, Trudeau, Michell, Macron, Merkel, Conte, Tsipras, Tusk bolszewickie świnie, wychowane na żydokomunistycznych utopiach, mistrzowie uników, karierowicze dla drobnych geszefcików sprzedający narody. W takich czasach, w najgorętszym punkcie flanki wschodniej, żeby nie zostać pokiereszowanym potrzeba siły militarnej i zręczności politycznej. Zastanawiam się, czego mamy mniej.
 • @kula Lis 69 18:12:42
  "Przedłużenie o 5 lat Startu nie jest żadnym błędem tylko po prostu realizacja hasła: komuniści wszystkich krajów jednoczcie się! "

  Pan chce wojny atomowej? Na złość "komunistom"?
 • @Tiamat 18:00:35
  Co tam broń jądrowa, jak mamy już wojnę biologiczną i finansową!
 • @Leonardo da Vinci 18:02:38
  Sztafeta walki z przeciwnikami żydowskiej dominacji trwa. Po przegranej w wyborach prezydenckich „najlepszego przyjaciela Izraela”, czyli Donalda Trumpa, staruszek Joe Biden i jego ekipa z rewolucyjnym zapałem wezmą się do pracy. Alejandro Mayorkas, nowy sekretarz departamentu spraw wewnętrznych USA, zapowiedział, że skupi się na walce z antysemityzmem. Oficjalnie Mayorkas określany jest mianem przedstawiciela „społeczności latynoskiej”, ale to reprezentant ludu Talmudu pełną gębą – ojciec to żyd z Kuby, a matka żydówka z Rumunii. Podczas telekonferencji z przedstawicielami środowisk żydowskich Mayorkas zadeklarował, że będzie w sposób szczególny walczył z antysemityzmem oraz tak zwanym terroryzmem wewnętrznym, w szczególności ze strony „ekstremistów ze skrajnej prawicy”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele m.in.: Żydowskiej Federacji Ameryki Północnej; Centrum Akcji Religijnej Judaizmu Reformowanego; Unia Ortodoksyjna, Krajowa Rada Kobiet Żydowskich; Amerykanów na rzecz Pokoju Teraz, żydzi z Inicjatywy Kolorowej i Żydowski Okrągły Stół ds. Sprawiedliwości Społecznej. W nowej administracji Bidena główne role przypadły rodakom Adama Michnika. Wymieńmy najważniejszych: Antony Blinken (Sekretarz Stanu), Janet Yellen (Sekretarz Skarbu), Avril Haines (Dyrektor Wywiadu Narodowego), Merrick Garland (Prokurator Generalny), Ron Klain (szef personelu Białego Domu), Wendy Sherman (Wicesekretarz Stanu), Victoria Nuland (Podsekretarz Stanu ds. Politycznych), Alejandro Mayorkas (Sekretarz Departamentu Spraw Wewnętrznych). Bezpieczeństwo, wywiad, skarb i polityka zagraniczna dla nich, mniej ważna reszta reprezentacyjna dla gojów (jacyś delegaci Indian i Murzynów). Uuu… antysemityzm. Szwajcaria skazała izraelskiego miliardera na pięć lat więzienia!
 • @Leonardo da Vinci 18:02:38
  Kiedy zastanawiamy się, co właściwie dzieje się w USA, dostajemy informację a raczej, plik informacji z ostatniej chwili... Warto je dostrzec, choć z pewną dozą ostrożności bo ton przekazania tych wieści przypomina QAnon, które ostatecznie skompromitowano. Należy jednak przyjrzeć się treści..."Wikileaks właśnie zrzucił wszystkie swoje pliki online. Wszystko, począwszy od e-maili Hillary Clinton, winnego McCaina, strzelaniny w Vegas, listu Steve'a Jobsa dotyczącego HIV, PedoPodesty, Afganistanu, Syrii, Iranu, Bilderberga, agentów CIA aresztowanych za gwałt, pandemii WHO. Miłego kopania!" - podaje nasze źródło - dodając, że obecny ruch Donalda Trumpa jest powodem cenzury w internecie. Zainteresowani boją się ujawnionych informacji.
  Faktycznie, pod podanym linkiem jesteśmy w stanie zobaczyć imponującą listę spraw, ujawnioną przez wikileaks. Z treści listu wynika, że właśnie rozpoczął się wojskowy przewrót w Stanach Zjednoczonych, a szturm na Kapitol był wykonany przez Antifę i BLM. Donald Trump znalazł schronienie i inicjuje przepływ informacji na temat afer, które mogą zainteresować naszych Czytelników. Decydujące ma być 13 dni, o rozwoju spraw będziemy informować...
 • @Leonardo da Vinci 18:02:38 Spieszy się dziadzisko . Na koniec kadencji zaklepie pedofilię .
  Brawo Biden: zatem w poniedziałki, środy i soboty robię za kobitkę, wtorek, czwartek i niedzielę za faceta, a w piątki za Bidena. Oj biedny, stary człowieku, ty tylko podpisujesz co ci podeślą.
 • @Leonardo da Vinci 18:02:38
  https://prawy.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/16114455971d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg

  Urząd Marszałkowski w Poznaniu / Fot. screen Facebook/Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

  Marks, Engels, Lenin, Stalin, Biden, Harris, czyli o robieniu łaski przez wielkopolskiego marszałka (FELIETON)..Wielokrotnie w tekstach publikowanych na łamach naszego portalu wspominałem o tym, że jeżeli PiS zrobi coś kretyńskiego, to za chwilę opozycja zrobi coś, co przebije ten kretynizm dziesięciokrotnie. I jakby na potwierdzenie moich słów, chwilę po wyjątkowej wtopie, za jaką uważam przyznanie przez prezydenta Andrzeja Dudę orderu Odrodzenia Polski. Lepiej, jakby wzorem granej przez Katarzynę Figurę księżniczki Rózi w filmie Andrzeja Gruzy „Pierścień i róża” przyznał jej order wielkiej dyni klasy czwartej.
  Zresztą o całej akcji już tutaj pisałem. Chwilę później, zgodnie z moimi przewidywaniami, banda nieudaczników z Platformy Obywatelskiej pokazała, że jest w stanie zrobić coś, po czym widać, że są po dziesięciokroć głupsi i lizusowcy, niż koalicja rządząca. O tym jak herr Donald Tusk (z tych Tusków, którzy uciekali i ginęli na storpedowanym „Wilhelmie Gustloffie”, a złośliwi ubolewają, że nie wszyscy członkowie tej rodziny się znaleźli na jego pokładzie) wygłosił ociekające wazeliną, jak zadek Biedronia przemówienie na spędzie niemieckiej partii CDU napiszę jutro. Dzisiaj zajmę się lokalną gwiazdą Partii Ośmiorniczek z Poznania i jego jego pomysłem, który jest tak debilny, że aż kilometr wali, jak z wielkopowierzchniowej obory.

  Otóż marszałkisimus województwa wielkopolskiego Marek Woźniak ozdobił fasadę siedziby sejmiku województwa wielkopolskiego w Poznaniu portretami wujka Joe Bidena i Kamali Harris oraz amerykańskimi flagami. Z wielkim transparentem „Powodzenia, Panie Prezydencie BIDEN!”. Co prawda należę do osób, które raczej kibicują nie Bidenowi, tylko jego Parkinsonowi, ale jestem pod wrażeniem. Tego, jak wielkopolscy samorządowcy rozminęli się ze swoim mózgiem. Mogę im tylko pogratulować.

  Gdy ktoś, tak jak marszałek Woźniak ogłasza – Z radością i nadzieją witam inaugurację kadencji Prezydenta Joe Bidena. Radość wynika z przekonania, iż przywróci on wizerunek USA jako państwa będącego wzorcem demokratycznych rządów. Państwa budującego relacje z sojusznikami oparte na wspólnych wartościach, nie zaś bezwzględnych interesach – to ja się pytam, czy jest tylko głupi, czy cyniczny?

  Kiedy kontynuuje i pisze: – Prezydent USA jest najbardziej obserwowanym politykiem na świecie, a jego wizerunek silnie na ten świat oddziałuje. Nie jest obojętne, jaki jest ten wizerunek – czy to odpowiedzialny polityk, przywiązany do demokratycznych wartości, konsekwentnie stający w obronie praworządności i praw obywatelskich, czy zapatrzony w siebie narcyz, przeświadczony o swojej nieomylności i prawie do narzucania swojej woli wszystkim innym.

  My, w Wielkopolsce, bardzo cenimy sobie odpowiedzialność, poszanowanie wartości i przewidywalność w polityce, bo są one fundamentem bezpieczeństwa i rozwoju.

  Mam ogromną nadzieję, że Prezydent Joe Biden i Kamala Harris jako Wiceprezydentka, szczęśliwie dla Stanów Zjednoczonych i całego świata, poprowadzą swoją kadencję i dadzą dowody na to, że świat nie musi pogrążać się w otchłani populizmu, hejtu i chaosu.

  Życzę im tego z całego serca! I wszystkim Amerykanom, szczególnie tym, którzy związali swoje życie z Wielkopolską – to poprzednich wątpliwości się już pozbyłem.

  Otóż pan marszałek mentalnie pozostał w starym systemie. W stanie wojennym miał lat 21, a kiedy system się przepoczwarzał w 1989 roku Marek Woźniak miał 29 lat. Dość, żeby być mentalnie zarażonym „homo sovieticusem”, a w zasadzie jego nadwiślańską odmianą „homo komunopolonicusem”. Kiedyś towarzysz Woźniak niósłby transparent z Marksem, Engelsem, Leninem i Stalinem na pochodzie pierwszomajowym. Teraz ozdabia fronton Urzędu Marszałkowskiego ich lewicowymi następcami z Ameryki.

  Co gorsza Radzio Sikorek, którego za żadnego poważnego polityka nie uważam, a wręcz przeciwnie miał niestety rację, gdy mówił o relacjach swoich rządów z Amerykanami. Miał na to nawet dwa określenia. Z tych dwóch, to o robieniu łaski Hameryce, jest bardzo adekwatne do sytuacji. Ponoć mieliśmy wstać z kolan. Tymczasem my wciąż na nich jesteśmy. I to zarówno wobec Izraela, czy Stanów Zjednoczonych, ale także wobec Unii Europejskiej. Niestety przy miękkości obecnej ekipy po ruchach ludzi pokroju Marka Woźniaka widzimy, że lizusostwo i poddaństwo w wykonaniu opozycji byłoby jeszcze wielokrotnie większe. Czy więc jest jeszcze jakakolwiek nadzieja dla Polski?


  Piotr Stępień
 • @Leonardo da Vinci 18:02:38
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/16115028911d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372e975df3640cd782c6a9027b31613a059.jpg
  Gazeta usunęła po cichu fragment artykułu o Kamali Harris. Pisali o jej "prostackim śmiechu"..Nowojorski "New York Post" zarzucił stołecznemu dziennikowi "Washington Post", że usunął na jakiś czas z opublikowanego w lipcu 2019 roku artykułu o Kamali Harris fragment, stawiający ją w niezbyt korzystnym świetle. Obecna wiceprezydent USA naśmiewała się wówczas z więźnia, proszącego o szklankę wody.
  Kamala Harris, która pełniła funkcję prokuratora generalnego Kalifornii w latach 2011-2017, opowiadała dziennikarzowi "WP" anegdotę o więźniu, błagającym o szklankę wody, którą reporter zamieścił na łamach swojej gazety. Według "NYP" "śmiała się z więźnia prostacko". "Washington Post" przywrócił w internetowym wydaniu oryginalną wersję dopiero wówczas, kiedy na zmianę zwrócił uwagę reporter libertariańskiego magazynu "Reason". W lipcu 2019 roku Harris w rozmowie z "WP" nawiązywała m.in. do swoich związków z wspierającą ją siostrą Mayą. Opisała wyczerpujący harmonogram zajęć w czasie, kiedy prowadziła kampanię wyborczą, starając się o fotel prezydenta USA. Przypominała, że wytchnieniem był dla niej rower do ćwiczeń oraz spacery po plaży z mężem.

  Zbyt ważna, żeby pisać niekorzystnie?
  Dziennikarz stołecznej gazety odnotował także anegdotę o więźniu, proszącym o wodę, którą opowiedziała mu wówczas obecna wiceprezydent. "To uczta, którą więzień dostaje, gdy prosi o trochę jedzenia" - mówiła Harris reporterowi "Washington Post" Benowi Terrisowi - zauważył "NYP". Jak przypomina nowojorski dziennik, reporter "WP" opisał, że ówczesna kandydatka na prezydenta USA, wyrażając gestami prośbę więźnia, "wyciągała ręce do przodu, jakby dzierżyła metalowy talerz, z głosem drżącym, jak u starego Brytyjczyka zamkniętego w dickensowskiej celi".

  "Wody! Chcę tylko woddd…" - kontynuowała Harris. Terris podkreślił, że następnie: "Kamala wybuchła śmiechem".

  Obydwie gazety mieszczą się na przeciwnych biegunach amerykańskiego spektrum politycznego. Niewygodny obecnie dla wiceprezydent fragment zniknął z witryny internetowej gazety z odsyłaczem do nowej wersji, opublikowanej 11 stycznia. Nowojorski dziennik podkreśla, że zaktualizowana wersja zawierała bardziej ogólne uwagi na temat byłych polityków, których krewni stali się ich najbliższymi doradcami.

  Wybuchł skandal, więc trzeba się ratować
  Zmiany w tekście, podkreśla "NYP", wychwycił w piątek magazyn "Reason". Skłoniło to "Washington Post" do przywrócenia oryginalnej wersji z 2019 roku i umieszczenia tam linku do artykułu z 11 stycznia.
  Powinniśmy byli zachować obie wersje artykułu na stronie 'Post', zamiast dawać link do zaktualizowanej wersji. (…) Zrobiliśmy to (obecnie) i można zobaczyć link do oryginału u góry zaktualizowanej wersji tłumaczyła w piątek cytowana przez "NYP" Kris Coratti, wiceprezes waszyngtońskiej gazety ds. komunikacji dodając, że pierwotny tekst jest wciąż dostępny... w drukowanej wersji.

  "Aktualizujemy biografie". No tak, ale tylko jedną?
  Magazynowi "Reason" Coratti mówiła też o zaktualizowanych wersjach biografii postaci politycznych w serii internetowej, która rozpoczęła się przed inauguracją nowej ekipy prezydenckiej. Jak akcentuje "NYP", według magazynu Coratti nie podała innych przykładów podobnych aktualizacji ani nie ujawniła, czy przedstawiciele Harris poprosili o zmianę w tekście. Sekretarz prasowy wiceprezydent Sabrina Singh odmówiła komentarza. Podczas ubiegania się o prezydenturę Harris przedstawiała się jako 'postępowy prokurator', mimo że krytycy piętnowali ją za faworyzowanie policji i zbyt wolny przebieg reformy wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych konkluduje "NYP".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej