Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
123 posty 2592 komentarze

Fakty-Kontra-Alternatywa

Monaco - Aktualne sprawy, Polska, świat, polityka, ludzie, kosmos. Chętnie podyskutuję ale bez inwektyw i obrażania oraz prowokacji. Prawda i fakty, obnażanie kłamstw i manipulacji. W brew interesom mainstream'owym z natury zakłamanym i manipulujących.

Nawalny zdrajca vs Putin i Rosja

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy Navalny to taki ktoś kto może zagrozić pozycji Putina ? Czy jego dywersyjne działania mogą zniszczyć Rosję ?

 

 

Czy Navalny to taki ktoś kto może zagrozić pozycji Putina ? i zniszczyć Rosję  !

  Znany rosyjski publicysta, politolog Siergiej Markow - o sytuacji, która rozwija się wokół konfrontacji władz rosyjskich z prozachodnią opozycją. 

 „Nie ma bezpośredniego istotnego konfliktu między Putinem a Nawalnym. Dla prezydenta Rosji Putina  bloger Nawalny to tylko bloger i sługus sponsorowany przez obcą agenturę .

Putin ma ogromny konflikt z kierownictwem służb wywiadowczych Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i innych krajów NATO oraz klasą polityczną tych krajów.

Ta koalicja państw w NATO, której naprawdę nie podoba się to, że Putin stara się uczynić Rosję silną i niezależną, tak by świat był wielobiegunowy, stara się zatem oczerniać i obalić Putina, albo utrudnić mu pracę jako prezydenta Rosji. I wykorzystuje do tego wewnętrzne problemy Rosji, opłacając zwerbowanych ludzi do niszczenia Rosji od środka i podżegając do konfliktów na tle społecznym i politycznym. 

Nawalny dziś wykonuje cudze polecenia a jutro będzie pewnie jakiś inny zwerbowany przez zachodnie służby dywersant i szpieg, (pion, marionetka) którego zachodnie kraje wykorzystują do swoich podłych niszczycielskich celów. 

Gdy  okaże się że będą chcieli swoją marionetke poświęć dla jakiejś  konkretnej sprawy to zostanie Nawslny czy inny ich kolaborant sługus  przez swoich pracodawców bez żadnych skrupułów otruty, zamordowany  by wywołać histeryczne oburzenie że to ta okropna Rosja, Putin dokonuje zamach na wolność i demokrację. 

Zachód wykorzystuje do tego także tych rosyjskich polityków, którzy przez swoją niemoralność są gotowi współpracować z każdym, nawet z deklarowanymi zajadłymi wrogami Rosji.

Obecnie w tym szeregu zdrajców i niemoralnych sługusów gotowych na każdą zdradę. Navalny jest numerem jeden.

Nawalny i wszyscy inni zdrajcy są politycznie zależni od zagranicznych ośrodków i w przypadku Nawalnego od obcych agentów sponsorów jego wrogiej przeciwko Rosji działalności . 

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

 

Jak okazuje się to Stany Zjednoczone i zachodnie służby wywiadowcze znalazły już następcę Navalnego.

Prawdziwe oblicza zostały odkryte, maski zostały zdjęte. Zgodnie z oczekiwaniami Zachód zamierza uczynić z Juli Nawalnej dla swoich dywersyjnych potrzeb Tichanowską 2.

Z żony aresztowanego kolaboranta „męczennika” formują swego rodzaju bojownika z niesprawiedliwością.

Największy amerykański gigant medialny CNN opublikował materiał o Julii Navalnej, która apeluje do  prezydrnta Rosji Putina, a w narracj CNN  „wywiera presję na Putina” (według publikacji).

Więc teraz Navalna nagle znalazła się w centrum wojny z państwem rosyjskim - a jej wizerunek akcentowany przez CNN ma wyglądać jako stoickiej, spokojnej i opanowanej kobiety i stać się sybolem walki z "uciskiem" juź sam w sobie. Co więcej, amerykańskie zatroskane CNN zadaje pytanie: czy może ona kiedykolwiek przewodzić ruchowi opozycyjnemu w kraju ?

Na temat presji na Putina, CNN pisze: 

„Navalnaya trafiła nawet do mężczyzny, którego jej mąż uważa za stojącego za zamachem - do samego rosyjskiego prezydenta". Ona napisała bezpośrednio do Władimira Putina, żądając, aby pozwolił jej mężowi opuścić kraj.

Naturalnie poniżej znajduje się ••• fake tekst •••, że głowa państwa rosyjskiego spieszyła się, aby spełnić jej życzenie.  A to jest już ze strony uprawianej propagandy przez CNN całkowita błazenada.   .

W swoim artykule amerykańscy dziennikarze zwrócili uwagę na porównanie między Julią Nawalną a Swietłaną Tichanowską. Jednocześnie białoruska opozycjoniska została przedstawiona jako twarz masowych protestów przeciwko Łukaszenko przywódcy oprawców.

Podsumowując, CNN zapewnia, że ​​zwolennicy nazwali Navalną „pierwszą damą”. 

Zachodnie służby wywiadowcze muszą teraz zapełnić próżnię bo ich długoletni płatny dywersant i zdrajca i oszust posiedzi sobie i to zasłużenie teraz także przez długie lata w dobrze klimatyzowanym i chłodzonym ośrodku wśród białych niedźwiedzi.

W ten sposób Zachód aktywnie próbuje wykreować wizerunek wielkiego męczennika w słusznej sprawie - poprzez propagandę i zniekształcanie faktów.

Bo dla zachodnich rusofobów, wszyscy zdrajcy i dywersanci którzy niszczą Rosje to automatycznie są demokratyczni, sprawiedliwi, bez skazy i  zawsze męczennicy w słusznej sprawie ale zapominają dodać, że dla zorganizowanej przestępczej zachodniej bandy w NATO z siedzibą w USA której głównym celem jest zniszczenie Rosji i przejęcie wszelkich zasobów surowców i ich rabunkowa eksploatacja .

Celem jest zniszczenie Rosji na wzór Jugosławii i Ukrainy. Tak więc mimo dywersji, zdrady i sankcji,  Rosja  by przetrwać musi po prezydencie Putinie mieć następcę nowego prezydenta kogoś na miarę Putina dbającego o Rosję a nie o interesy obcych. 

ŻADNYCH typów jak zdrajca gorbacz czy pijus i zdrajca jelcyn. . 

 

KOMENTARZE

 • "Nawalny zdrajca vs Putin i Rosja"
  -------------------
  Szopka wokół Nawalnego w takiej oprawie - powinna ludziom uświadamiać, że Rosją i Putinem też wywija ichnia V kolumna tych - co to ich ojcem jest diabeł - i nie ważne czy w ten sposób Putin w porozumieniu z tzw. Zachodem szykuje sobie następcę - czy też nie.
  Wniosek?
  Te demonkraturowe szopki sprawiające wrażenie przygotowywania "Majdanu" w danym kraju są coraz bardziej prymitywniejsze. Jest to wynik albo postępującego skretynienia światowego dziecka diabła - albo owo dziecko dostosowuje się ze swoimi hucpami do poziomu postępującego skretynienia ludzi w poszczególnych, demonkraturowych - a jakże - krajach.
 • Liberalna opozycja, chce mieć Zachód ! Z homoparadami i slumsami.
  Nielegalny wiec liberalnej opozycji, właśnie był dowodem że nie brakuje tam niszczycieli Rosji, są ich tysiące, durnych i ogłupionych przez zachodnią propagandę, a na dodatek Putin toleruje istnienie na terenie Rosji ośrodków dywersyjnych jak radio "free europe" i
  " voice of america " zamiast wywalić tą zgniliznę na zbity pysk z Rosji.

  Liberalna opozycja jest zdegenerowaną 5 kolumną w Rosji,
  Rosja, którą z trudem odbudowano po rozkradzeniu i z niszczeniu w czasie rządów kanali Jelcyna.

  Salu ✔
 • @demonkracja 09:34:53
  Według obserwacji, to wyraźnie widać że prawo karne jest w Rosji na wzór Zachodu pobłażliwe.

  A z info wynika, że w Rosji w internecie jest więcej antyrosyjskich portali jawnie działających i obecnie tak jak na Białorusi ujawniających adresy policjantów oraz dane członków ich rodzin.
 • " Czy Navalny to taki ktoś kto może zagrozić pozycji Putina ? Czy jego dywersyjne działania mogą zniszczyć Rosję "?
  Może, gdyż ma poparcie wśród oligarchów mających miliardy euro w zagranicznych bankach i nie są zadowoleni z sankcji bo częściowo i w nich te sankcje uderzają.

  A poza tym jest duże zróżnicowanie w kwestii wynagrodzenia nie sprzyjające ogólnemu zadowoleniu zwłaszcza tych o najniższych zarobkach.
 • @Leonardo da Vinci 09:54:42
  To jest największy błąd Putina, powinien wyciągnąć wnioski z tego co zafundowano Trumpowi w sieci a i na ulicach.
 • Tutuł wyraźnie na wyrost
  bo dystans dzielący Putina i Analnego jest kolosalny.
  Autor najwyraźniej uległ sugestii forsowanej przez media.Sugestia ma na celu wywołanie wrażenia że osoby te idą łeb w łeb.Tymczasem Analny to postać wirtualna i medialnie nadęta.To prowincjonalny urzędniczyna który ,powiatowy malwersant z dwoma wyrokami w zawieszeniu.Nawet informacja o tym że jest "adwokatem" nie jest prawdziwa.Nigdy nie odbył adwokackiej aplikacji,ukończył tylko wydział prawa.
  Kto ma głowę do sledzenia finansowych przewałów może śledzić

  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D0%BB%D0%BE_%C2%AB%D0%9A%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BB%D0%B5%D1%81%D0%B0%C2%BB

  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D0%BB%D0%BE_%C2%AB%D0%98%D0%B2_%D0%A0%D0%BE%D1%88%D0%B5%C2%BB

  Już z uwagi na te wyroki facet nigdy nie będzie mógł być kandydatem na prezydenta,a jeszcze tyle procesów przed nim.
  Zatrzymany został na podstawie listu gończego gdyż mimo (w związku z toczącym się śledztwem) nałożonego obowiązku "nieopuszczania miejsca stałego pobytu" we wrześniu nie stawił się na wezwanie.Analny ma też proces o zniesławienie i o jakieś machloje finansowe związane z jego "funduszem do walki z korupcją".Okazuje się bojownik z korupcją i jego otoczenie od lat wyprowadzało pieniądze z funduszu o przeznaczało na własne potrzeby takie jak:zakup prywatnych samochodów,atrakcyjnie położonych nieruchomości.
  Jak się słucha jak działał i czym był w istocie "fundusz do walki z korupcją" to włosy stają dęba. https://www.youtube.com/watch?v=rNBC82Mll6M
  Wierzyć się nie chce że to towarzycho już od kilku lat nie siedzi w pierdlu.
  Ale nareszcie w głownych mediach padają pytania które już dawno powinny paść:kto stoi za Nowalnym? kto go kryje? bo bez stawiennictwa wpływowych osób nie byłoby możliwe żeby ten osobnik pozostawał bezkarny.Ludzie żądają głów nie tylko Nowalnego i jego szajki ale też jego kuratorów.Niby na razie anonimowych ale wiadomo że chodzi o Miedwiediewa i jego środowisko rozlokowane w poszczególnych strukturach.
  To co FSB pokazuje od poniedziałku w sprawie wyłuskiwania uczestników sobotnich protestów,jak również rewizje u członków gangu Nowalnego, pokazuje że tym razem sprawy idą tak jak już dawno powinny.


  PS
  nie mam dużego doświadczenia w tych sprawach więc niech mi ktoś odpowie:czy to normalne że facet,z prawnego punktu widzenia recydywista,siedzie w celi srogiego więzienia z iphonem przy pomocy którego steruje światową opinią publiczną?
  Czy mi się wydaje czy coś jest nie tak ?
 • @ikulalibal 11:23:41
  Witam.

  Tytuł jest " Nawalny zdrajca vs Putin i Rosja. "

  A zapytanie jest: " Czy Navalny to taki ktoś kto może zagrozić pozycji Putina ? Czy jego dywersyjne działania mogą zniszczyć Rosję ? "

  Co do kolosalnego dystansu między Putinem a nim, to się w 100% zgadzam.

  Zapytanie dotyczy bardziej całego liberalnego zdradzieckiego ruchu którego inspiratorem i propagatorem jest taki szuja jak Nawalny i ludzie o tych samych poglądach chcących Rosję zniszczyć na rzecz interesów USA i Zachodu.

  Tak więc w kwestii zagrożenia i niszczenia przez liberalnych zdrajców typu nawalny, ( jelcyny ) Rosji, którą Putin krok po kroku odbudował i wzmocnił jest przy wsparciu zachodnich służb niestety przy pobłazaniu władz sądownictwa bardzo aktualna bo w ostatnich demonstracjach brała udział przesiąknięta tym zdradzieckim liberalizmem młodzież.

  A ze względu na sankcje ograniczenia związane z pandemią oraz podniesienie wieku emerytalnego plus spadek mocy nabywczej, opozycja anty Putin wykorzystuje tą sytuację by podjudzić ludzi do
  protestów i majdanu w Rosji.

  Młodzi ludzie dają się szybko manipulować wystarczy że oglądają obrazy rozpusty panującej w USA i na zachodzie Europy z odpowiednią narracją piorącą im mózgi.

  Pozdr.:)
 • @Leonardo da Vinci 09:42:19
  " a na dodatek Putin toleruje istnienie na terenie Rosji ośrodków dywersyjnych jak radio "free europe" i
  " voice of america " zamiast wywalić tą zgniliznę na zbity pysk z Rosji."

  Dokładnie, trudno jest taki stan rzeczy zrozumieć że Rosja toleruje jawnie wrogą antyrosyjską propagandę i to mającą biura i działającą na jej terenie.
  Czy Rosja ma swoje radio "voice of Russia " czy inne free propagandowe szczekaczki na terenie USA ?
 • @kula Lis 69 11:06:36
  Zgadza się.

  Dopiero ostatnio są podjęte działania by wszystkie antyrosyjskie instancje finansowane z zagranicy były zarejestrowane jako obca agentura.

  A przecież o ile to obca agentura to pozostaje pytanie dlaczego nie jest definitywnie zakazana !!! A członkowie ukarani lub wydaleni z Rosji.
 • @ikulalibal 11:23:41
  ---------------
  "Czy mi się wydaje czy coś jest nie tak ?"
  ---------------
  To świadczy o silnej, V kolumnie w Rosji tych - co to ich ojcem jest diabeł - i tyle. Ugniata jak plastelinę ta V kolumna - młodych Rosjan i mamy efekty i będą dalsze - bo Rosjanie są bezsilni. Bezsilni jak Jankesi w USrahellu czy Polacy w Polsce - nie wyłączając Niemców i Francuzów u siebie, itd.
  Wniosek?
  Nic się Szanownemu @ikulalibal - nie wydaje.
 • Na miejscu pootina poszedłbym va bangue
  Jak wiadomo rosyjskie ziemie są bardzo zasobne i teraz propozycja "pootina", ogłasza on światu, że sprzedaje on rosyjskie skarby w cenie 1 mld $ za np, 5 km kwadratowych, to co się tam znajduje dzieli się tak, 49 % dla tego co kupił a 51 dla rosji !
  Ja wiem jacy to są "kupcy" i jakim Orężem dysponują, dla nich słowo "korzystnie" to za darmo i jeszcze z dopłatą !
 • @demonkracja 09:34:53
  Za tymi szopkami kryją się moderatorzy typu CIA Mi 6 Mosad i SBU i jeszcze inne w UE i jej wierny jak zawsze spondor soros.


  :))
 • A dlaczego w USA
  nie ma opozycjonistów, męczenników, i tym podobnych celebrytów?
 • @Leonardo da Vinci 10:29:08
  Znaczna większość tych oligarchów to żydzi.Mają cały wielki przemysł w rękach.Jedyne co im brakuje to stanowisko prezydenta Rosji i po to jest im potrzebna pacynka Nawalona.Kiedy już obalą Putina to będzie "hulaj dusza piekła nie ma" i naród rosyjski pójdzie w żydowską niewolę tak jak Polacy.
 • @interesariusz z PL 13:44:03
  W USA są, tylko Zachód o tym milczy nie nagłaśniają tego.

  Snowden, który na szczęście dla niego dostał azyl w Rosji i żyje wraz z żoną i dzieckiem spokojnie w Rosji.

  Oraz amerykanka pani oficer US armii która ujawniła przestępstwa amerykańskiej armii popełnione na ludność cywilnej w okupowanych przez USA państwach. Za to że ujawniła zbrodnie usa żołdakòw została zdegradowa i skazana na długoletnie więzienie.
 • Nowalny i jego otoczenie to bandyci
  Trzeba zdać sobie z tego sprawę i każdego kto mówi o nich cokolwiek pozytywnego tak jak np Witold Gadowski natychmiast wykreślać z listy niezależnych dziennikarzy i autorytetów.Natychmiast.
  Pragnę przedstawić osobę Rusłana Szewddinowa rzecznika prasowego "funduszu do walki z korupcją". https://pikabu.ru/tag/%D0%90%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B5%D0%B9%20%D0%9D%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8B%D0%B9,%D0%A0%D1%83%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%BD%20%D0%A8%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2/best
  Nie będę się specjalnie wysilać.Przedstawie go za pośrednictwem jego własnych wypowiedzi i opinii.

  https://pbs.twimg.com/media/DTvElWGWkAA9sVh.jpg


  post zamieszczony w maju 2014 po wiadomych wydarzeniach w Odessie.

  OBOK DOMÓW ZWIĄZKOWCA NIE PRZECHODZĘ BEZ KOKTAJLU
  JUŻ DAWNO UWAŻAM ŻE BANDERA I SZUCHEWICZ WSZYSTKO ROBILI DOBRZE A ICH WALKA BYŁA UZASADNIONA.OCZYWIŚCIE ŻE TO BOHATEROWIE UKRAINY.

  BYŁBY PREZYDENTEM McCAIN TO MY TERAZ NIE CIESZYLIBYŚMY SIĘ MOŻLIWOŚCIĄ KONTAKTÓW NA PORTALU A CZOŁGAMI W MOSKWIE.

  I pomyśleć że z tym człowiekiem rozmawiają "prestiżowe media"
  https://www.bbc.com/russian/features-55441651
  I takiego "rosyjskiego partnera" oczekiwałby Witold Gadowski.
 • @interesariusz z PL 13:44:03 Ta pani to męczenik, Chelsea Manning
  Przekazała tysiące dokumentów na temat wojny w Afganistanie.

  25 lipca 2010 roku WikiLeaks opublikowało 92 201 dokumentów dotyczących wojny w Afganistanie, w których opisano szczegółowo, jak tajna jednostka sił specjalnych Task Force 373 zabija i aresztuje powstańców, maltretuje i brutalnie morduje.

  W atakach grupy zadaniowej 373 zabito afgańskich cywilów. Biały Dom potępił publikację „nieodpowiedzialnych przecieków”, ponieważ „narażają one życie Amerykanów i naszych sojuszników oraz zagrażają bezpieczeństwu narodowemu” .

  Chelsea Manning jest również głównym podejrzanym w tej sprawie
  i skazana za ujawnienie amerykańskich zbrodni . Oprócz wewnętrznego dochodzenia w sprawie pochodzenia źródeł, zaangażowane jest FBI, aby dochodzenie mogło skupić się na personelu niewojskowym.
  Dokumenty dotyczące wojny w Iraku.
  23 października 2010 r. Przez WikiLeaks ponownie wyciekła duża ilość wcześniej utrzymywanych tajnych plików. Dotyczy to 391 832 arkuszy o SIGACTS („znacząca aktywność”), ważnych wydarzeniach, które odnotowano podczas wojny w Iraku.

  WikiLeaks ogłosiło nadchodzącą publikację kilka tygodni wcześniej i podobnie jak w przypadku wycieku wojennego w Afganistanie, wiele mediów (The New York Times, The Guardian, Bureau of Investigative Journalism, Der Spiegel, Le Monde i Al Jazeera]) miało ze strony WikiLeaks dostęp do dokumentów pod koniec lipca.
 • @ikulalibal 14:02:37
  Jak widać to ten gadowski i jego guru szewddinow to banderowcy.

  Po słowach i po czynach ich poznamy .

  Pozdr.
 • @Monaco 13:09:18
  Właśnie. "zapytanie dotyczy bardziej całego liberalnego zdradzieckiego ruchu którego inspiratorem i propagatorem jest taki szuja jak Nawalny i ludzie o tych samych poglądach chcących Rosję zniszczyć na rzecz interesów USA i Zachodu."

  Też tak to widzę że największym zagrożeniem dla Rosji są Rosjanie którzy zatracili poczucie bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku, wierząc że Zachód, czy Stany Zjednoczone przyniosą im szczęście i dobrobyt, raj na ziemi.

  Teraz w miarę możliwość mimo sankcji i izokacji Rosja zapewnia wszystkim opiekę medyczną i socjalną, pracę i bezpieczeństwo swoich granic.

  A po dojściu do władzy ludzi typu Nawalny, kraj zamieni się w rządy tak jak to już było za Jelcyna.

  Cały majątek zostanie w rękach garstki rosyjskich oligarchów a większość zagranie kapitał amerykańskiej i zachodnioeuropejskiej mafii.

  To byłby koniec Rosji i tragedia dla 145 milionów Rosjan.
 • Autor 5*
  DK
 • Tak by było.
  Za kolaboracje z wrogami państwa w czasie wojny był sąd wojenny i wyrok za zdradę kula.

  A w czasie pokoju za zdradę powinno być odizolowanie.

  W Stanach Zjednoczonych za taki czyn jakiego dopuszcza się Nawalny i jego otoczenie miałby wyrok minimum 35 lat surowego więzienia.

  Pozdrawiam.
 • @ikulalibal 14:02:37
  Przecież on jawnie udziela sprawozdania CIA obcemu wywiadowi.
  Współpracuje z wieloma innymi zachodnimi agentam, a ambasada amerykańska w Moskwie bezczelnie ingeruje w wewnętrzne sprawy Rosji.

  Faktycznie jest to niepojęte że do tej pory prokuratura i sądy były dla niego tak pobłażliwe. A władze Rosji nie wydalili części personelu za publikowanie przez amerykabską ambasadę nawoływań do masowych protestów w Rosji.

  Pozdrawiam
 • @Alfax 16:36:42
  Nawalny pozostaje w areszcie. Oficer prowadzący z CIA kazał, to musiał wrócić. Co Nawalny jest wart na Zachodzie? Wielkie Nic!
 • Pan prezydent Łukaszenko o Nowalnym,Putinie i reszcie świata
  i choć nie jest to bohater z mojej ulubionej bajki to jednak obiektywnie przyznać muszę że na tle badziewia co to obecnie zatrudnia się w dyplomacji na Zachodzie Lukaszenko to arystokrata.Charyzmatyczny, bystry,precyzyjnie i celnie dobierający słowa.Po prostu panisko.

  https://www.youtube.com/watch?v=OCMuJmc-r7I

  https://www.belta.by/president/view/lukashenko-vyskazalsja-o-protestah-v-rossii-i-navalnom-426084-2021/
 • @ikulalibal 23:53:47
  Identycznie tak to też widzę.

  Jedyny problem Łukaszenko to ten że podobnie jak Janukowicz próbuje stać w rozkroku i umizgał się do zachodniej mafii. Nawet sprowadził żołdaków angoli na wspólne ćwiczenia z armią Białorusi.

  Miał też u siebie z wizytą amerykańskiego gnoja i to wszystko by zagrać na złość Rosji i Putinowi.

  Teraz odwołuje się do przyjaciela Putina bo znalazł się w opałach.
 • @kula Lis 69 18:32:11
  Już jeden z adwokatów doszukiwał się kruczków by zarzucić sądowi błędy proceduralne.

  Ambasada USA dobrze opłaca prawników współpracujących z nimi ale tym razem nie pójdzie im tak gładko, bo wyrok w zawieszeniu zamienią na więzienie.

  A do tego dojdzie jeszcze parę innych spraw jak fałszywe oskarżenie prezydeta i szkalowanie Rosji w celu wymuszenia nowych sankcji.
 • @ikulalibal 23:53:47
  Oba linki są ukazujące stan faktyczny.

  Bardzo ważne słowa ze strony Łukaszenki.
  Mam nadzieję że Rosja jest lepiej przygotowana i rozprawi się z próbą wywołania w Rosji zamętu.
 • @ikulalibal 23:53:47
  Rosyjskie MSZ doradzało zagranicznym politykom komentującym sytuację z Nawalnym przestrzeganie prawa międzynarodowego i zajmowanie się problemami swoich krajów gdzie ludzie masowo demonstrują i protestują jak w USA, Francji, Niemczech czy w Holandii , a rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow zaznaczył w poniedziałek, że wypowiedzi zachodnich polityków na ten temat są motywowane zniszczeniem ekonomicznym Rosji i porządku prawnego w Rosji po przez sponsorowanie antyrosyjskich elementów, że jest to Zachodu "główny plany ”.

  Z kolei sekretarz prasowy Prezydenta Federacji Rosyjskiej Dmitrij Pieskow zaznaczył, że Kreml nie zamierza słuchać wypowiedzi z zagranicy na temat Nawalnego.
 • @Monaco 13:17:34
  Jakoś tak sie dzieje, ze mimo sympatiii do Rosji czy Rosjan i polityki Putina- ciągle mamy tendecje osądzania polityki Rosji na podstawie domniemanych błędów Putina i naiwności Rosjan..

  Nie dziwiłabym sie, gdyby Putin wręcz zaprosil Nawalnego do Rosji i zezwolił na jego dywersyjną działalność.

  Rosjanie wygrali niejedną bitwę z zachodnim imperializmem.
  W czasie kampanii napoleońskiej dopuscili Francuzów do samej Moskwy.
  W wielkiej i okrutnej, nieludzkiej batalii o oblężony Leningrad,
  o Stalingrad, Kursk, Odesse, Sewastopol - padła potęga hitlerowskich Niemiec.
  Rosja - to pułapka. Czego ludność nie potrafi- to pomoże im rosyjska zima.

  Ja nie wiem jak sie skończy obecna awantura.

  Ale pamiętam sprzed paru laty 'wielki błąd' Putina.
  Mianowicie zaprosil swoją najwiekszą przeciwniczkę medialną , pania Megyn Kelly, żeby została hostessą rosyjskiego forum ekonomicznego.

  Pani Kelly byla szalenie popularną 'publicystką CNN, i na Zachodzie i w kregach V-tej kolumny w Moskwie. Zarabiala 12 milionow dolarów rocznie.
  Potrzebna jej byla 'sława mołojecka' w walce z Putinem
  I ta biedna kobieta z radością przyjęła zaproszenie samego Putina.

  Bardzo sie szarogęsiła w czasie dyskusji, oskarżała Rosjan o' płodność i bezpłodność' i czuła sie jak wzorowa gospodyni, ktora robi porządki w
  zaniedbanej kuchni.
  Równocześnie była traktowana jak królowa - gość najbardziej honorowy na forum.
  Był to początek końca ambitnej Amerykanki.
  Straciła pracę za 'kumanie sie z Rosjanami'- i od tej pory szalenie rzadko dochodzą o niej wieści. Jej kariera przepadła na zawsze.

  Ostatnim majstersztykiem rosyjskiej polityki 'uległego narodu rosyjskiego' była bardzo ambitna pani Ksenia Sobczak

  Pani Ksenia Sobczak znana byla w kręgach artystycznych zbuntowanych Moskwiczan i prowadziła bardzo liberalne życie osobiste.

  Sam prezydent Federacji Rosyjskiej chętnie wyraził zgode na jej kandydaturę na prezydenta Rosji.
  Ksenia byla zachwycona i cała dumna.

  A w tym czasie prasa rosyjska przypomniala publice, ze ojciec pani Sobczak był przyjacielem Putina i pomógł bezrobotnemu Putinowi dostać prace, po tym jak Putin zrezygnował z pracy w KGB.

  Pani Sobczak cieszyła sie ogromną popularnoscią 'artystycznego'
  półświatka rozwydrzonej mlodziezy moskiewskich elit..

  Ksenia byla zachwycona i szalenie pewna siebie.
  Wszystkie, ale to wszystkie stacje telewizyjne i wszystkie znane programy publicystyczne zapraszaly Ksenie na rozmaite wywiady i konwektykle..
  Nie wszystkie były przyjazne tej pani kandydatce - ale wszystkie pozwalały jej opowiadać, co chciała.

  Kamienne Kola Prawdy mielą wolno ale dokładnie.
  Pani Sobczak tak zgłupiała, ze obiecala w dwóch wywiadach Rosjanom, ze juz nie beda musieli emigrowac do USA.
  Ona, Ksenia Sobczak, obiecala Rosjanom sprowadzić Ameryke do Rosji!.

  I tym praktycznie przypieczętowała swój los. Otrzymała zdaje sie 1.5 % głosów w kampanii wyborczej.

  Zdaje sie, ze milioner Nawalny tez troszkę przesadził; próbuje obalic Putina przy pomocy 11-latkow; i to w rosyjski mróz siarczysty i przy zagrożeniach Covidowych.
 • @Tiamat 06:27:48
  Ten agent bloget Nawalny Putina nie obali, ale przy wsparciu finansowym i medialnym zachodnich służb robi dywersyjną robotę i sciąga nowe sankcje na Rosję a to utrudnia jej nornalny rozwój i irytuje.

  Przez tyle lat jego otwartej wrogiej działalności aż dziwne że za każdym razem karano go pobłażliwe i zawieszano mu jego wyroki.

  Może w końcu posadzą go za dywersję i szkalowanie samego prezydenta bo przecież oskarżył bez cienia dowodów że to Putin kazał go zgładzić.

  Pozdr. :)
 • @Monaco 06:52:59
  Moze.
  I ja nie wiem jak sie to skończy. Ale z rosyjskich publikacji wynika, ze rodzice z całą pewnością nie darują Nawalnemu dostanie sie do telefonów komorkowych i specjalnych programów dla dzieci i namawianie
  (cudzych !!!) dzieci do demonstracji, zakazanych i dla dorosłych - i do tego na minus 40-o stopniowym mrozie. To jest dzieciobójstwo.
  Nic dziwnego, ze policja rosyjska rozdawała tym dzieciom ...maseczki.
  (Polska policja, uzbrojona po zęby, rozpędzała polskie dzieci, ktore jeździły na sankach )

  Jest takie łacińskie przysłowie, ktorego juz nie uczą w polskich szkołach - bo w ogóle nie uczą łaciny:

  Una gutta cavat non vis sed saepe cadendo - kropla drąży (skałę) nie siłą lecz częstym spadaniem.

  Starożytna szkola chińskiej strategii poucza, ze wroga nie należy atakować, tylko czekać cierpliwie az sie ten wróg poślizgnie na własnych odchodach.
  Jeszcze inna szkoła radzi, zeby w atakowaniu wroga oszczędzać własne sily.

  Stary Testament podaje przyklad Dawida i Goliata.
  Natomiast Ewangelia a takze i historia Polski (Kazimierz Odnowiciel) tłumaczy dlaczego "kochajcie nieprzyjacioly wasze'.
  Jeszcze inni twierdzą , ze walke lepiej wygrać podstępem - a nie siłą.

  Wiec można próbować każdej z metod, pod warunkiem, ze sie ma podstawowe wiadomosci z samoobrony. Polecam judo.

  Ślepa nienawiść i mordobicie nie sa najlepszym orężem.

  To Putin powiedzial niegdyś: Jesli ty sjerdiszsja - ty nie praw.

  I jesli ktoś uważa, ze edukacja za dużo kosztuje - niech poprobuje korzystać z niewiedzy .

  A sytuacja Rosji od dawna jest bardzo trudna. Bo wszystkie cyklopy świata probuja rozkraść Rosje. Dziwie sie, ze w tym precederze chętnie pomagają Polacy.
  Polakom widac często imponowała holota i bandyci i takie przybłędy jak Baltowie i Ukraińcy.

  Polska nic nie ma z tych pirackich napadów na inne kraje.
  Właśnie NATO wypłaca ogromne odszkodowanie włoskim żołnierzom, ktorzy strzelali do Serbów ; i pomagały im w tym zrzucane na Serbow bomby ze zubożonym uranem. Włosi udowodnili, ze ogromna zachorowalność na raka wśród żołnierzy włoskich, którzy byli narażeni na bomby USA - jest wynikem porażen popromiennych.

  Na raka umiera dziennie dziesiatki serbskich dzieci. Serbowie nie dostana pewnie odszkodowania . A Polacy pewnie tez nie.
  Z tym, ze Serbowie wlasnie wniesli oskarzenie o odszkodowanie.

  Bombardowanie Jugosławii zubożonym uranem
  К НАТО подан иск за радиоактивные бомбардировки
  https://military.pravda.ru/1582399-uran/

  Jak powiedzial o nas nasz wielki bohater Winston Churchill: 'Polacy harcownikiem Europy'.
  Dobrze powiedział.
  Pomagamy niszczyć Europę całkiem bezinteresownie.

  A gdy chodzi o wsparcie finansowe:
  W wyjątkowo łajdackim filmie o Pałacu Putina, Nawalny twierdzi, ze Putin jest najbogatszym człowiekiem na naszej planecie.
  To i mysle, ze Putin da sobie rade ...przekupując chciwych na szmal oligarchów.
 • @Tiamat 12:05:17
  //W wyjątkowo łajdackim filmie o Pałacu Putina,//

  Film nie jest wyjątkowo łajdacki,film jest wyjątkowo głupi.Głupi na tyle że każe zadumać się nad umysłową kondycją jego odbiorców.
  Wczoraj od wybitnego polskiego "niezależnego dziennikarza" Witolda Gadowskiego, około ćwierć miliona osób dowiedziało się że film jest wspaniały i profesjonalne wykonany.
  Nie będę nawet wspominać że sprawa przedstawiona na filmie jest stara,po wielokroć prześwietlana i badana pod mikroskopem,od dekady wiadomo kto jest właścicielem.Nawet nie napomknę że już wstępna analiza psychotypu Putina wskazuje że spośród trzech ludzkich psychotypów on jest "człowiekiem władzy" (dwa pozostałe odnoszą się do seksu i pieniędzy) Jeśli już podniosę jakąś kwestie to kwestie estetyki.A estetyka wiadomego obiektu absolutnie nie pasuje do estetyki Putina.Kim trzeba być,jaką mieć wyobraźnię,jakie wykształcenie,jaką znajomość świata i realiów,żeby oczami wyobraźni widzieć Putina w wyszywanym szlafroku i fezie na głowie wylegującego się na barokowych otomanach.
  Jeśli Putin budowałby dla siebie jakieś "zamczysko" a miałby takie prawo bo czemu nie,to reprezentowałoby ono inną estetykę.
  Poza tym nie wybudowałby w tamtym miejscu.To ulubione miejsce "nowych ruskich" z grubym złotym łańcuchem na szyjach a nie ludzi pokroju Putina.


  PS

  Skromy a ładny.Prawda?

  https://m.dw.com/image/37687591_401.jpg

  Zimowa "bawarska" siedziba Gorbaczowa podarowana mu przez "wdzięczny naród niemiecki"
 • @Tiamat 06:27:48
  "Rosja - to pułapka. Czego ludność nie potrafi- to pomoże im rosyjska zima."

  Trochę nie na temat. Niemcom pod Moskwą przeszkodziła nie tylko zima, poza zawziętym rosyjskim kontratakiem (poległo kilkaset tysięcy Niemców), przyczynił się trzeci, zwykle niezauważany przez historyków czynnik;

  Niemcy posunęli się za daleko - dalej niż pozwalały im możliwości logistyczne - brakowało im paliwa i amunicji.
 • Putin jest swołocz i znęca się nad " ludem nowalnym"
  Teraz,kiedy niedoszłych "rewolucjonistów" policja wyłapuje i wsadza za kraty,kiedy zdemaskowani,zdołowani,wyzuci z werwy, siedzą w klatkach jak szczury w oczekiwaniu wyroku więzienia a w lepszym wypadku potężnej kary pieniężnej dla rodziców,właśnie teraz,jakby nie było lepszej pory, "pożyteczny bloger" (jakbyśmy nie wiedzieli kto naprawdę), pokazuje film o realnym stanie "pałacu Putina".Szok.Niedowierzanie.A dla "ludu nowalnego" nieznośna tortura.Okrutnik z tego Putina.

  https://www.youtube.com/watch?v=vBcWdHe8j_g
 • @ikulalibal 13:50:06
  No to jak juz jesteśmy przy temacie:
  PAŁAC DLA PUTINA- film za który aresztowali Nawalnego. Dokumentalny film. - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=_NbGoubbXT8

  No to ...'pajechali':
  Akurat nie za pałac go aresztowali.

  Oglądnęłam cały ten film. I nawet nie zemdlałam.

  To jeszcze tylko Polacy mogą wierzyć Nawalnemu, tak jak uwierzyli Wałęsie i tak jak uwierzyli, ze Janukowicz, prezydent Ukrainy, miał ogromny pałac, w którym trzymał az dwa …pawie.
  Te pawie, razem z pałacem okazały sie państwową siedzibą - bo to rezydencja każdorazowego prezydenta Ukrainy.
  Cała Polska była oburzona jak można być tak bogatym jak oligarcha Janukowicz.

  Miałam wtedy duże pretensje do głupoty Polaków, którzy rzucili sie na Janukowicza - rzeczywiście był bogaty- ale przede wszystkim był Polakiem i wygrał wybory, do których nikt nie mial pretensji, ze były sfałszowane.

  Cala Polska poparła zamach stanu na Ukrainie i poparła Żyda Poroszenko, który nie tylko był bogaty: mial - i dalej ma - ogromne pałace i na Ukrainie i w Szwajcarii - okradł Ukraine - teraz Ukraina jest najbiedniejszym krajem w Europie.
  Poroszenko nie tylko mial fabrykę czekolady i ogromny pałac ale jeszcze kazał na swojej posesji wybudować cerkiew. (Zdaje sie, ze ten pomysl z cerkwia to Nawalny zerżnal od Poroszenki)

  Bogactwo Poroszenki - zamachowca juz Polakom w Polsce nie przeszkadzało.
  A teraz w Polsce pracuje dwa miliony Ukraińców którzy nie maja co jeść u siebie , a dobrze ponad 4 miliony w Rosji - bo na Ukrainie jest straszna nędza - a był to bardzo bogaty kraj.
  Wierze, ze zwłaszcza Polacy, Litwini i żydy bedą zachwyceni filmem Nawalnego, który jeszcze w Niemczech opowiadal, ze mu Rosjanie wsadzili ten smiertelny gaz bojowy nowicznok … do majtek , które miał na sobie.

  Na co należy zwrócić uwagę w tym wyjątkowo łajdackim filmie:

  1. Film jest przygotowany bardzo zawodowo. Musial Nawalny mieć dużo szmalu na jego przygotowanie. Właściwie nie on ten film przygotował bo widać , ze sie roli wyuczył. Jego 'rewelacje ' sa za bardzo wyrezyserowane.
  Normalnie, Nawalny ma charyzmę nogi stołowej i w wyborach prezydenckich w Rosji uzyskał 1 % głosów.
  2. Film ma role szokową; ma wywołać szok i oburzenie na bogactwo Putina ale..
  3. Nawalny przyznaje, ze nie ma dowodu na to, ze Putin jest właścicielem posesji- pałacu. Wiec chodzi o to, żeby uwierzyc, ze mimo, ze Putin nie jest wlascicielm posesji - to nim jest!, mimo, ze nie ma jego nazwiska w zapisach hipotecznych i nie ma dokumentu, ktory pokazuje, ze Putin ma jakiekolwiek prawo do tego pałacu.
  Co mnie zdumiewa, ze nie znam nikogo, ktoby zapisal swoja posiadlość na kolegów ze szkoly zamiast ...na własną rodzine.
  4. Słabą stroną wywodów, jest to, ze wnętrze tego wielkiego pałacu wewnątrz nie jest POKAZANE, tylko zrekonstruowane na przykładzie mebli włoskich, które można zamówić we włoskim sklepie, a które podobno sa w pałacu. Pokazane zdjęcie ‘pracownika’ w roboczym ubraniu na tle włoskiej konsoli jest wyjątkowo naiwne. Bo tam juz wszystko jest zrobione, wypucowane i gotowe - to co tam robi robociarz w roboczym ubraniu?? przeciez nie pracuje!
  5. Idiotyczne jest tłumaczenie, ze nikomu nie wolno sie zbliżać do posesji od strony morza na odległość 2 km i ze nikt nie może sie dostać do środka …
  A tymczasem dwóch nieuzbrojonych facetów płynie na pontonie i opowiadają , ze jadą zwiedzić pałac i porobić zdjęcia..

  Putin jest znany z tego, ze bardzo dba o swoje bezpieczeństwo ponieważ było juz kilka zamachów na niego.
  Jeśli tak, to jak to sie dzieje, ze można robić zdjęcia pałacu z drona??

  To Rosjanie zabezpieczyli tak pałac prezydenta Asada w Syrii, ze żaden helikopter, dron a nawet satelita nie namierzy rezydencji syryjskiego prezydenta. Chyba wlasna posiadłość tez by zabezpieczyl przed Nawalnym.

  6. Nawalny kłamie. Putin nie był zwykłym pracownikiem KGB. Był Oficerem. I może był ośrodek KGB w DDR ale KGB szpiegowal Bonn.
  7. Nawalny nie podaje, dlaczego Putin był bez pracy i szukal pracy i koledzy ze szkoły mu pomogli zostać wykładowcą na uniwersytecie w Petersburgu
  W wywiadzie dla amerykańskiego znanego filmowca i publicysty, niejakiego Stone’a , Putin wyjaśnił, ze jak zrezygnował z pracy w KGB - zwolnił sie na własne zyczenie- w 1990, to faktycznie był pare miesięcy bez pracy i dostal prace jako wykładowca na uniwersytecie. Putin jest prawnikiem. Przeciwnicy Putina opowiadają, ze nie ma doktoratu .
  8. Najsłabszą stroną tego filmu jest pomysl, ze prezydent największego państwa świata nie moze byc bogaty.
  A jaki ma być? Obecny prezydent Ukrainy jest bardzo bogaty i ma wielka posiadłość w Szwajcarii.

  Trump Tower w Nowym Jorku kosztuje dużo więcej niz ten pałac Putina.
  A Trump ma ogromna posiadłość na Florydzie , pola golfowe w Europie i Azji - a rezydencja prywatna Trumpa w Nowym Jorku jest warta dużo więcej niz pałac Putina razem z winnicami- ktore tez nie sa na jego nazwisko. Trump mial tez ogromne kasyno pt. Taj Mahal w USA. Ma nawet własny uniwersytet, w którym dostaje sie dyplomy za łapówki.
  Trump znany jest z handlu bronią.
  Ale byle kowboj moze miec posesje na calym swiecie. I nie musi płacić podatków.

  Tak bardzo popularny wśród Polaków Donald Trump, zatrudniał na czarno Polaków i potem musieli go wziąć do sądu, żeby im zapłacił: i kare i zaległe płace.,
  9. Prawda jest, ze Jelcyn wybrał Putina na swego następcę. Ale Nawalny nie wspomniał, ze Jelcyn przepraszał rosyjski naród za bałagan w kraju jaki sie zrobił za jego kadencji.
  10. Nawalny powołuje sie na amerykański wywiad, który odkrył, ze Putin jest oszustem, chce być carem i bierze łapówki.(Amerykanski wywiad wyczail wiele rzeczy: bron masowej zaglady w Iraku, Nowiczoka w majtkach Nawalnego i rosyjska armie na Krymie a nawet biedne dzieci w Syrii.

  11. Jakoś Nawalny nie bał sie opublikować tego filmu i nie bał sie zwyzywać Putina od oszustów i złodziei.
  Wiadomo, ze Amerykanie przygotowują sie do …wyborow w Rosji , chyba we wrzesniu. Juz przygotowali oskarżenie o sfałszowanych wyborach . Opowiadaja o tym w El Jazeerze i załączę ten wywiad.

  12 Obecny prezydent Ukrainy, Żyd i pajac z dość słabego programu komediowego “Wieczorny Kwartał - znam dobrze ten program- jest tez bogatym oligarcha - nikomu nie przeszkadzalo jego bogactwo w czasie kampanii wyborczej ani jego bardzo wykwintna posiadlość w Szwajcarii.

  Tydzien temu , na spotkaniu ze studentami - był Dzień Studenta w Rosji- studenci zadawali Putinowi różne pytania, a jeden zagadnął na temat Pałacu Putina. Putin sie nie zdenerwował tylko z uśmiechem opowiadał, ze to odgrzana historia sprzed 6-u lat ale spokojnie wyjaśnił młodemu Rosjaninowi:
  'Mialem wszelkie szanse rzeczywiście być biznesmenem. Ale ja nie lubie zajmować sie biznesem. Mnie to nie interesuje. To nie znaczy, ze nie popieram biznesu, bo wiem, ze daje ludziom prace i daje zarobić i biznes jest przydatny dla kraju ale nie lubię sie zajmować interesami, bo to zajmuje duzo czasu i mnie nie ciekawi. Ani ten palac nie jest moj ani nie jest zapisany na moja rodzine."

  A teraz warto zobaczyć jakie rezydencje posiada Trump w samych tylko Stanach
  A każda z tych rezydencji jest wiecej warta niz Pałac Putina

  I prosze pamiętać, ze prezydent USA zyje z pieniędzy podatnika, a Trump ma problemy z placeniem podatkow.Byl prezydentem na pelnym etacie i biznesmanem na pelnym etacie. jego corka i zona mialy prywatne biznesy, ktore prowadzily z Bialego Domu. Nie musialy placic ani za wynajem lokalu ani za telefony ani za gaz i swiatlo.
  I wiadomo, ze Trump otrzymywal pieniadze za wynajem pałacu na Florydzie na panstwowe wizyty i spotkania ,za ktore pobieral prywatne oplaty.

  Prosze sobie ogladnac te zdjecia i zobaczyć jak mieszka handlarz nieruchomosciami w Nowym Jorku

  Inside Donald and Melania Trump's Manhattan Apartment Mansion | iDesignArch | Interior Design, Architecture & Interior Decorating eMagazine
  https://www.idesignarch.com/inside-donald-and-melania-trumps-manhattan-apartment-mansion/


  Inside Donald Trump’s $100-million Penthouse in New York City | Travel + Leisure
  https://www.travelandleisure.com/culture-design/architecture-design/trump-tower-donald-trump-penthouse

  Donald Trump's $100m New York City penthouse in pictures | Daily Mail Online
  https://www.dailymail.co.uk/news/article-3303819/Inside-Donald-Trump-s-100m-penthouse-lots-marble-gold-rimmed-cups-son-s-toy-personalized-Mercedes-15-000-book-risqu-statues.html

  The Trump Children Live Insanely Lavish Lives
  https://www.thelist.com/259294/the-trump-children-live-insanely-lavish-lives/

  Inside Donald & Melania Trump's $100 Million NYC Penthouse
  https://guestofaguest.com/new-york/real-estate/inside-donald-and-melania-trumps-gilded-nyc-penthouse

  Palac na Florydzie

  Trump Returns to His $300M Palm Beach Palace - The Market Herald
  https://themarketherald.com.au/magazine/trump-returns-to-his-300m-palm-beach-palace-2021-01-21/

  Rezydencje Trumpa i winnice

  Take A Tour Of Donald Trump's Luxurious Private Homes
  https://justrichest.com/we-take-you-through-a-tour-of-donald-trumps-luxurious-private-homes/
 • "Ciężko pobity" na mitingu wczoraj został zatrzymany
  jak można było przypuszczać na jego ciele nie ma najdrobniejszych nawet śladów pobicie.Fałszywy bandaż ukazywał fałszywą krew.
  Nie sądził że zostanie zidentyfikowany i ujęty więc chwilowo schował sie za spódnice mamy i milczy.Jest nieletni.
  Fotografia jego skrwawionej głowy obiegła światowe media

  https://im.kommersant.ru/Issues.photo/CORP/2021/01/23/KMO_179776_00116_1_t218_010211.jpg

  A (będąca głównym źródłem informacji dla polskich mediów) Nowa Gazeta
  umieściła fotografię rannego na głównej okładce wydania papierowego z tytułem "Czy łatwo bić młodych"

  Na chwilę obecną żadne z tych "szacownych mediów" nie przeprosiło swych czytelników za dezinformację

  https://novayagazeta.ru/issues/3074

  Może i słusznie,bo powiedzmy sobie szczerze;nikt przyzwoity nie czyta ani nie powołuje się na "nową gazete" czy,za przeproszeniem "kommersanta"
 • @Tiamat 14:56:21
  Dziękuję Pani za ten obszerny komentarz.

  Chętnie umieszczę go w formie noty na moim blogu.

  Pozdr. :))
 • @ikulalibal 15:05:39
  I ta informacja o fake news na brukowych gazetkach jest też bardzo cenna.

  Tylko nie ukaże się naturalnie w mediach głównego ścieku.

  Pozdr. ;)
 • @ikulalibal 15:05:39
  Ja mam niejakie pretensje do polskich mediów i polskich tak zwanych publicystów. Bo co jeszcze można zrobic za pieniadze?

  O co mi sie rozchodzi?
  Kto to jest zdrajcą a kto jest patriotą ?
  Slizgamy sie po temacie jak po starych gaciach uświnionych rozwolnieniem.

  Bo patriota, to taki, który woła na pomoc obcych fabrykantów, żeby zniszczyc polskie fabryki.
  Patriota, to taki co najmuje sie do obcej armii, zeby napaść na własny kraj
  i zniszczyc wszelkie bunty przeciwko 'patriotom',.

  Obecny patriota to tuba najeźdźcy i okupanta.
  Patriota, to taki co zmusza własny kraj do mordowania zaprzyjaźnionych narodów i mordowania własnych producentow żywności.

  U starożytnych Sumerów wieś miała obowiązek karmić miasto a miasto miało zaopatrywać wieś w środki produkcji i narzędzia pracy.

  Współczesny patriotyzm każe mordowac lokalnych rolników - bo zarcie od obcych farmerow pachnie zielenią dolarów.
  Współczesny patriota Polski uznaje nie tak bardzo starą zasadę "Drang nach Osten" przy poparciu obcych sił z Zachodu.

  Takim wielkim patriot a Polski jest pan Gadowki, ktory nienawidzi Polakow ale kocha Nwalnego, ktory nienawidzi Rosjan.
  Takim wielkim patriotą jest Cejrowski, ktory kocha Matkę Boską wydrukowana na podkoszulku - bo jest bardzo wierzącym wyznawcą wszystkich 10-u Przykazań - ale nienawidzi wszystkich wierzących w 10 Przykazan , Słowiańskich sąsiadów zza Buga.

  Co mnie przeraża u polskich patriotow III RP?
  Przeraza mnie nienawiść do Polaków, polskiej kultury, literatury, malarstwa i rzeźby.
  Pan Cejrowski proponuje zniszczyc całą kulture rosyjską: literature, sztuke, kulturę, naukę ...muzykę.

  Czy pan Cejrowski nie wie, ze niszcząc Ermitaż i Galerie Tetriakowska - zniszczy sie dziela najwybitniejszych polskich malarzy, rzezbiarzy ; a niszcząc uczelnie w Rosji chcą zniszcyc dzieła, opracowania naukowe i odkrycia i wynalzaki wybitnyxh polskich uczonych?

  Dlaczego obecny polski patriota nienawidzi Polakow , ktorzy rozsławili świat naukowy, a ktorzy studiowali i pracowali na uniwersytetach swiata? Od Petersburga po Kamczatke i od Kamczatki po Paryz, Lizbone i Madryt??

  Dlaczego Ppolski patriota chce znizczyc pamięć Mariana Ursyna Zdziechowskiego, , filiologa, slawiste, jezykoznawca ??
  A zaden z obecnych 'patriotow' i miłośników słowiańszczyzny nie powoluje sie na prace Polaków w Petersburgu:

  Dlaczego Cejrowski chce zniszczyc pamięć o Mikolaju Kruszewskim specjalista od sanskrytu , absolwencie a Uniwersytetu Warszawskiego, ktory studiowal i w Kazaniu i byl współtwórcą teorii fonologicznej .
  Czemu Cejrowskim i innym 'piewcom polskiej kultury' przeszkadza Wiktor Brzezinski, po ukonczeniu studiow w Moskwie wykladal jezykoznawstwo indoeuropejskie i sanskryt, jako doktor nauk .

  Zaden z obecnych idiotów, specow od Słowiańszczyzny nie powołuje sie na prace Polakow, tylko dlatego, ze ich prace naukowe sa przechowywane w Moskwie, a Cejrowski chce je wszytkie zniszczyć.
  Jan Brzezinski byl w 1921 roku dziekanem i profesorem na wydziale Filologicznym w Warszawie - ale polskiemu patriocie smierdzi gimnazjum klasyczne w Moskwie, ktore ukonczyl polski naukowiec. Patriota Cejrowski chce zniszczyc dziela Polaka - Gogola, Jana Potockiego (rekopis znaleziony w Saragossie)
  W galeriach Moskwy i Petersburga znajduja sie dziela polskich malarzy, Pawla Kowalewskiego, Kazimierza Stabrowskiego, , Ruszczyca, Weisenhoff,a , rzezby Julii Krzyzanowskiej, (Goplana, Lelum Polelum), Jana Chruckiego, czy Wiktora Mazurowskiego.

  Cejroski , Gadowski i inne barbarzyńcy , durnie i pospolite chamy chcą zniszczyc polska kulture i polski wklad do kultury europejskiej pod plaszczykiem...nienawisci do Rosjan!

  Takim draniom , łotrom, barbarzyncom przeszkadza historia Polski , chca zniszczyc dziela wybitnych Polakow jak np. Rymskich - Korsakowow i Ciolkowskich.

  I taka nędza intelektualna , nieuki, barbarzyncy, opowiadaja publicznie jak to nalezy wierzyc zdrajcom, hołocie i chamstwu - bo to szczyt polskiego patriotyzmu.

  W Polsce zabroniona jest publiczna dyskusja na tematy historyczne i i zabroniona jest historia Polski bo tak nas pouczyl byly prezydent Izraela , Szymon Peres.
  Mamy sluchac Nawalnego, Cejrowskiego, Gadowskiego i Dude i świńskie piosenki Kukiza.

  A złotousty Nawalny opowie nam o pałacu Putina.
 • @Tiamat 17:20:25
  ---------------
  "Cejroski , Gadowski i inne barbarzyńcy , durnie i pospolite chamy chcą zniszczyc polska kulture i polski wklad do kultury europejskiej pod plaszczykiem...nienawisci do Rosjan!"
  ---------------
  Otóż to - ja dodam tylko, że i pod pojęciem dekomunizacji - też chcą zniszczyć wszystko co polskie i z Polską się kojarzy.
 • @
  Ktoś pojechał,zobaczył ma własne oczy i nagrał ''Pałac Putina".
  Polecam filmik:
  https://www.youtube.com/watch?v=vBcWdHe8j_g&feature=emb_logo
 • @ikulalibal 19:07:37
  Właśnie ze względów na trolla @Jam M i jego trollowanie usunęłem jego te plugawe fake news. Niech pisze te brednie na swoim blogu.

  Pozdr. :))
 • @fretka 19:35:08
  //Ktoś pojechał,zobaczył ma własne oczy i nagrał ''Pałac Putina".
  Polecam filmik:
  https://www.youtube.com/watch?v=vBcWdHe8j_g&feature=emb_logo //

  Już z rana został przeze mnie zarekomendowany.(nieco wyżej)
  A jakby było mało jednego ciosu ,to zaraz potem pierwszym nastąpił drugi

  https://www.youtube.com/watch?v=VAhD_nR9Jsc

  Tylko do śmierdziela JAM.M informacja przedziera się z trudem.
 • @ikulalibal 19:47:16
  Dzięki za linki i info.

  Pozdr. :)
 • @Monaco 19:44:38
  To ja też usunę swój komentarz który był reakcją na jego gówno-informacje.

  Ogarnęła mnie wściekłość bo trzeba trafu właśnie dziś Chodorkowski zwrócił się do Rosjan z apelem aby przelewali krew albowiem jak powiedział "drzewo wolności trzeba podlewać krwią"
  https://echo.msk.ru/programs/razvorot-morning/2781290-echo/

  Chodorkowski wie co mówi bo jak mówią i to publicznie, Chodorkowski ma na swoim koncie cały cmentarzyk na którym leżą ci których ten bandyta złożył na ołtarzu swojego majątku..Osobiści lub za pośrednictwem najętych oprychów.
  Ostatnie jego ofiary to trójka dziennikarzy którą poświęcił dla materiału który miał wywołać sensacje.Nie wywołał za to trzech niestarych chłopów poszło w piach.
  http://www.kremlinrus.ru/news/164/116549/
 • @ikulalibal 19:58:50
  Nowe oskarżenia chodorowskiego.

  Pod koniec grudnia 2015 r. Rosyjski sędzia wydał międzynarodowy nakaz aresztowania Chodorkowskiego w związku z podejrzeniem udziału w zabójstwie burmistrza Syberii.
  Ten typ ubiegał się o azyl polityczny w Wielkiej Brytanii.
 • @ikulalibal 19:58:50
  No fakt. //właśnie teraz,jakby nie było lepszej pory, "pożyteczny bloger" (jakbyśmy nie wiedzieli kto naprawdę), pokazuje film o realnym stanie "pałacu Putina".Szok.Niedowierzanie.A dla "ludu nowalnego" nieznośna tortura.Okrutnik z tego Putina.//
  Myszy płakały, kłuły się, ale nadal gryzły kaktusa.
 • @ikulalibal 19:58:50
  Trudno jest zrozumieć że takie dywersyjne media jak " echo Moskwy " czy inne jawnie finansowane przez CIA różne brukowce są tolerowane na terenie Rosji.

  Pozdrawiam
 • @Alfax 20:08:01
  //aresztowania Chodorkowskiego w związku z podejrzeniem udziału w zabójstwie burmistrza Syberii. //

  Idzie o mera Nieftiejugansk Władimira Pietuchowa.
  Nieftiejugansk to przeszło 100 -tysięczne miasto w środku tajgi zbudowane jako dodatek do tamtejszych miejsc wydobycia gazu i ropy https://pl.wikipedia.org/wiki/Nieftiejugansk
  W 90-tych łape na tamtejszych złożach położył Chodorkowski.
  Ale ta wesz nie wywiązywała się z obowiązków względem miasta np przestał płacić podatki zgodnie z prawem należne miastu.W ciągu kilku lat bogate niegdyś miasto zeszło na dziady.Wszystkie miejskie przedsiębiorstwa upadły.Ludzie dosłownie nie mieli co jeść.Kto mógł wyjeżdżał inni ratowali dzieci oddając je krewnym lub do domów dziecka.Zdesperowani posiadacze akcji Jukosa sprzedawali je Chodorkowskiemu za reklamówkę produktów spożywczych W tym czasie nie płacąca podatków kampania Chodorkowskiego dusiła się od pieniędzy.Na koszt firmy prywatnymi samolotami (liczba mnoga nieprzypadkowa) sprowadzali z Paryża kurwy na koleżeńskie wieczorki.
  Mer Pietuchow postać nieomal spiżowa,zaparł się i prawnymi drogami zaczął dochodzić swego czyli miejskiego.Na początku Chodorkowski próbował go "kupić" ale nie zdołał.Potem zastraszyć ale też nie zdołał.Wreszcie kazał go zabić.Zabił.
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B5%D1%82%D1%83%D1%85%D0%BE%D0%B2,_%D0%92%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%80_%D0%90%D1%80%D0%BA%D0%B0%D0%B4%D1%8C%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87


  Pogrzeb Władimira Pietuchowa przerodził się w manifestacje anty Jukosową i anty Chodorkowską.
  https://lh3.googleusercontent.com/proxy/YE4bHT10giv2IZeh5Xg570yZGoQJtj4dBrrv9BzFdoDZC8KnNzp5tnfjaSfBbfjhe0zKRRuGOhL2xVEzLB8ZvbxqXzc

  https://www.youtube.com/watch?v=Yq8QE5gjnLQ

  A potem nastąpił Putin zmienił zasady rozliczania się oligarchów z państwem i kierdyk Chodorkowskiemu.Ale to już inny temat.

  PS
  tutaj jest kilka zdjęć z pogrzebu które nie wiedzieć czemu nie chcą mi się otworzyć,ale może innym się uda

  http://prigovor.ru/info/37894.html
 • @ikulalibal 20:56:58
  Według Wikipedia, ten złodziej Khodorovskij po ucieczce z Rosji zachował 500 milionów dolarów na swoim koncie zrabowanych w Rosji.

  A powinien siedzieć w kryminale do końca swoich dni.

  Salution ✔
 • @ikulalibal 20:56:58
  Tu:
  https://flb.ru/infoprint/59516.html
 • @Leonardo da Vinci 21:28:15
  //Według Wikipedia, ten złodziej Khodorovskij//

  Żeby tylko złodziej.To ponury bandyta mający na koncie zbrodnie i prymitywne przestępstwa.
  Ten dokument opowiada o początku jego kariery.O tym jak bezczelnie i całkowicie bezkarnie realizował każdy swój zamysł.Zachciało mu się umieścić swój bank w tym a nie innym budynku? jaki problem? przegonił jego mieszkańców,bardziej oporni po prostu zniknęli bez słowa i nikt ich więcej nie widział i jedynie znana aktorka dzięki związkom bohemy artystycznej z mediami zdołała sprawę nagłośnić i w ten sposób się zabezpieczyć od zbója Chodorkowiskiego.
  Tytuł dokumentu opiera się na grze słów wynikających z podobieństwa słów (w j.rosyjskim) truby (rury) i trupy. Tru b/p y Chodorkowskiego

  https://www.youtube.com/watch?v=xySgjZNhYjk

  Właśnie o taką wolność walczy Chodorkowski.Między innymi za pośrednictwem portalu Meduza.
 • Jak się okazuje słynny film o "pałacu Putina"
  kręciła profesjonalna amerykańska kampania filmowa Black Forest Studios rozlokowana w niemieckim Szwarcwaldzie.Za 300.000 euro
  https://www.vesti.ru/video/2263829
 • Hańba i palący wstyd
  Szczęści od boga że nie należę na fanów Nowalnego bo dziś a najdalej jutro przyszłoby mi popełnić samobójstwo z uwagi na staroświecki pogląd na honor.
  Internetowi łowcy fejków wykryli że wnętrze "pałacu Putina" skompilowano na foto szopie.

  Zdjęcie na górze pochodzi z filmu Nowalnego o "pałacu Putina
  Zdjęcie na dole to interier biblioteki narodowej w Pradze.

  https://www.stopfake.org/content/uploads/2021/01/Screen-Shot-2021-01-27-at-7.00.04-PM-744x1024.png
  Urządzaniem "pałacu Putina" zajmowali się amerykańscy dizainerzy idioci
  popełniający kardynalne błędy.
  "Pałac Putina" przyozdobili herbami Czarnogóry.

  https://pbs.twimg.com/media/Es6wjLPW8AUtFb3.jpg

  albowiem było dla nich oczywiste że każdy dwugłowy orzeł jest rosyjskim herbem.A o bizantyjskiej symbolice która rozprzestrzeni się na państwa historycznie związane z prawosławiem,nigdy nie słyszeli.
 • @ikulalibal 13:35:59
  "Jak się okazuje słynny film o "pałacu Putina"
  kręciła profesjonalna amerykańska kampania filmowa Black Forest Studios rozlokowana w niemieckim Szwarcwaldzie.Za 300.000 euro
  https://www.vesti.ru/video/2263829"

  Właściciel się ujawnił - deweloper Arkady Rotenberg. Władze go znały ale nie czuły się uprawnione aby podawać jego nazwisko.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Arkadij_Rotenberg
 • @Pedant 19:34:15
  //Właściciel się ujawnił - deweloper Arkady Rotenberg. Władze go znały ale nie czuły się uprawnione aby podawać jego nazwisko.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Arkadij_Rotenberg //

  Nie "ujawnił się" a udzielił wywiadu i powtórzył to co od dawna było wiadome.Już w 2011 r próbowali rozkręcić tę "aferę" ale odstąpili.Widać teraz są zdesperowani jak szczury zagonione w kąt klatki.
  Pierwotnym właścicielem spólki do której przynależał pałac był Aleksander Ponomarenko.Po 2011 w sprawę budowy pałacu wmieszali się ekolodzy z "Gelendzhik Human Rights Center” wspierani przez tzw obrońców praw człowieka.A że bardzo chcieli wygrać na coś tam sfałszowali i zafasowali kary więzienia.
  /Четверо экологов из «Геленджикского правозащитного центра», ранее участвовавших в «общественной инспекции побережья Чёрного моря в районе, где расположен так называемый „дворец Путина“» 2 августа 2013 года были осуждены на 8-13 лет лишения свободы за мошенничество[61]. Правозащитник Владимир Иванов получил 13 лет лишения свободы, юрист Зуфар Ачилов получил 11 лет, а Гагик Аванесян и Валерий Семергей получили каждый по восемь лет/

  Ale póki co budowa spowolniła a nawet stanęła,udziałowcy zaczęli się wycofywać więc ten Ponomarienko sprzedał pałac Rotenbergowi.Ale nigdy nie było to tajemnicą,co nie znaczy że np media mają prawo w stosownych dla siebie sytuacjach ogłaszać czyjś stan posiadania.
  W pałacu od kilku lat trwa przebudowa,docelowo,zgodnie z oświadczeniem właściciela będzie to kompleks hotelowo-apartamentowy.Drugi,ponoć bardziej imponujący,powstaje na Ałtaju.
 • Boże! jacy od są żałośni jeśli wydobyć ich z tłumu
  i zerwać z nich maski.
  "Panfiłowcy" na miarę Nowalnego.Leszcze.

  Dziś FSB zatrzymało kilku osobników którzy za pośrednictwem sieci społecznościowych wzywali na jutrzejszą akcję protestu.

  Ten osobnik w masce husky wzywa na miting oraz namawia aby każdy wziął dostępną sobie broń;noże,pałki,co tam jest pod ręką.
  Zatrzymany beczy jak jak baran.Biały kieł od siedmiu boleści.Jakiż jest odrażający jak tak leży bez majtek na podłodze i przeprasza.Żenujące

  https://www.youtube.com/watch?v=B2T-tKq2jaw


  A teraz zwróćcie uwagę na tego gieroja.Trzęsie się jak gęsie gówno w trawie.A w sieci był taki odważny.Ściągnął z google fotografię OMON-owskiej broni i jakiś innych detali wyposażenia i umieścił w sieci jako przedmioty które rzekomo zdobył jako trofeum.Potem zwrócił się wprost do OMNO-owców (wirtualnie rzecz jasna) "Siłowiczki;szukajcie swoich radiotelefonów i broni w rzeczkach Swisłoczi"
  Na dobry początek "siłowiczki" odnaleźli jego.

  https://vk.com/newsfront_tv?z=video61171737_456242317%2Fb08c60177a75758e58%2Fpl_post_-70204174_617877
 • Ad Monaco, Da Vinci i inni kosmonauci.
  Piszecie Zachód?
  Gdyby był choćby sponsorowanym dysydentem "na żołdzie" dawno można by mu "zorganizować "wypadek" samochodowy czy zawał serca.
  A może Marionetka przerosła lalkarzy, stworzyła wizerunek Dobrego Ojca Narodu.
  Tymczasem System może tego nie wytrzymywać.
  A i tortu dla "pułkowników" coraz mniej bo apetyt Władimira ogromny a kontakty również.
  I być może to on a nie Nawalnyj jest pod ochroną Zachodu.
  Brednie?
  Kłótnia w rodzinie.
  W tej, jak zwykle o pieniądze i władzę.
 • @brian 08:06:59
  //Gdyby był choćby sponsorowanym dysydentem "na żołdzie" dawno można by mu "zorganizować "wypadek" samochodowy czy zawał serca.//

  Wypadek samochodowy? w żadnym (nomen omen) wypadku.
  To oznaczałoby utratę możliwości ujawniania więzi jakie łączą jego osobę z V kolumną która jest większym zagrożeniem niż wrogowie zewnętrzni.
  A jak bez tego wykreować tak długo wyczekiwaną tu modę retro.

  https://avatars.mds.yandex.net/get-zen-pub-og/1873308/pub_5f6c4ecca8dffe5709dcc6c5_5fce766c52c2f75240947ad8/orig
 • Czy ktoś prócz mnie zwrócił uwagę
  na brak elementarnej logiki w postępowaniu Nowalnego?
  Z Nowalnym łączy mnie to że tak jak on nie mam aplikacji adwokackiej.Zaś dzieli nas to że ja mam jakie takie wyobrażenie o procedurach prawnych.
  Nie rozumiem dlaczego Nowalny nie złożył jeszcze do prokuratury doniesienia o tym że był zamach na jego życie .
  Jak wiadomo prokuratura nie może rozpocząć śledztwa dopóki nie będzie oficjalnie zawiadomiona o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.Zaś oficjalnie zawiadomić mogą tylko któraś z dwu stron;albo leczący lekarze na podstawie własnych spostrzeżeń albo domniemana ofiara.Nie ma trzeciej możliwości.
  Lekarze z Omska nie stwierdzili otrucia a więc nie mieli podstaw do zawiadamiania prokuratury.
  W korespondencji dyplomatycznej Berlin odmówił przekazania Rosji medycznych analiz chorego gdyż jak twierdził "nie wyrażał na to zgody sam pacjent".W takiej sytuacji doniesienie powinno nastąpić zaraz po powrocie Nowalnego.Mając pełne garście dowodów w postaci medycznych ekspertyz powinien co rychlej zawiadomić prokuraturę.Ale nie zawiadomił choć ani na chwile nie zaprzestał głosić tego że był otruty.Brak w tym podstawowej logiki.
 • @ikulalibal 21:56:49
  ''Товарищ, верь: пройдет она —
  И демократия, и гласность,
  И вот тогда госбезопасность
  Припомнит ваши имена!''
 • @fretka 18:50:27
  A mówią że wszystko się zmienia.Nie wszystko.Są stany ponadczasowe.
  (rok produkcji filmu 2011)
  https://www.youtube.com/watch?v=NKVpocQOQE8
 • @brian 08:06:59 Ad brian kosmonauta nr.1
  '

  " Gdyby był choćby sponsorowanym dysydentem "na żołdzie" "

  Przecież to nie jest tajemnicą že on jest na utrzymaniu zachodnich służb i będąc w Berlinie udzielał relacji CIA a zarazem dostał instrukcje na dalszy sabotaż Rosji i wprowadzenie chaosu.

  A na czyj koszt był przetransportowany prywatnym niemieckim samolotem z Rosji do Niemiec i kto pokrywał koszty jego pobytu w klinice skorumpowanej wielokrotnie za falszywe diagnozy i raporty.

  Brian, kosmito zejdź na Ziemię.

  Putina już Zachód tak oczernił, że ci oczeniający stali się błaznami i to widać na każdym kroku.
 • @brian 08:06:59
  -------
  Bardzo ważny link.

  http://us-russia.org/4088-british-intelligence-archives-navalny-is-a-mi6-cia-agent.html

  Tu przetłumaczony fragment .

  " Raport agenta Solomona o zakończeniu weryfikacji Nawalnego i nadaniu pseudonimu „wolność”.

  Rozmawiałem przez zaszyfrowany kanał komunikacyjny między pracownikiem a CRS (SIS) i agentem Solomon. Agent uzyskał zgodę na poufną współpracę z Aleksiejem Nawalnym.

  Wspomniano o konieczności zorganizowania przez Nawalnego wsparcia finansowego na realizację zadań w ramach operacji specjalnej „Dreszcz” podważającej istniejący porządek konstytucyjny w Federacji Rosyjskiej.

  Nawalny nosi przydomek „wolność” - czytamy w jednym z dokumentów.
 • @brian i jeszcze ten fragment ... .jak bezwzględnie działają zachodnie służby, poświęcając swoich agentów (zbytecznych)...
  ... do dywersyjnych celów.

  20 września 2009 r. Do Dyrektora Centralnego Wywiadu.

  Rozmowa między agentem Solomonem a pracownikiem MI6.

  Dalszy wzrost protestu publicznego zaniknie, chyba że dostosujemy plany naszych bieżących wydarzeń specjalnych. W swojej wiadomości do agenta, na podstawie dostępnych dla niego informacji, zauważył pogarszający się stan zdrowia Magnickiego.

  Agentowi zaproponowano, za pośrednictwem współpracujących osób w rosyjskim systemie penitencjarnym, zorganizowanie przerwania pomocy medycznej Magnickiemu.

  Pogorszenie jego stanu zdrowia zostanie określone jako błąd medyczny, który może doprowadzić do jego śmierci. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na te informacje ”- jest zapisane w dokumentach.

  Magnicki został dosłownie poświęcony.

  W listopadzie 2009 roku zmarł w szpitalu aresztu śledczego „Matrosskaya Tishina”, a agent Browder poinformował, że więzień jest torturowany, odmówiono mu również opieki medycznej. A potem była „lista Magnickiego”.

  Oto, co jest powiedziane na ten temat w tajnych dokumentach:

  „23 stycznia 2010 r. Sash donosi o spotkaniu z agentem„ wolność ”, podczas którego przekazał agentowi $$ 300 000 dolarów na nadchodzący program wspierania„ listy Magnickiego ” w sieciach społecznościowych.

  W raporcie agenta Sasha napisano również, że wiąże się ze śmiercią Siergieja Magnickiego i już na wczesnym etapie znacznie podważył wiarygodność Rosji w rosyjskim systemie sądownictwa i organów ścigania. A celem jest doprowadzić do chaosu w rosyjskim systemie sądownictwa i organów ścigania, i szkodzenie wiarygodność i obniżenie wiarygodności także Władimira Putina.

  Agent Browder cały czas ostrzegał Nawalnego przed działalnością polityczną.
  „Mamy własne zadania. Bill prosi o ostrożność. Nalegam, abyś nie ingerował w proces wyborczy - to nie jest twoje zadanie. Monitorowanie, raportowanie - tak. Protesty - nie” - powiedział w swoim komunikacie.

  Najwyraźniej od tego czasu sytuacja się zmieniła.

  Warto zauważyć, że konta Skype Browder i Navalny, na których zaczęli rozmawiać w 2006 roku, nadal działają. Ale nie udało nam się skontaktować z subskrybentami.
 • @Alfax 15:11:50
  //
  Warto zauważyć, że konta Skype Browder i Navalny, na których zaczęli rozmawiać w 2006 roku, nadal działają. Ale nie udało nam się skontaktować z subskrybentami.//

  Gwoli przybliżenia ci (a być może i innym) mrocznej osoby Brawdera polecam własny tekst zamieszczony tu dzięki grzeczności p.Zygmunt Białas

  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/132715,historia-jednego-kredytu-z-mfw-16-07-2016

  PS
  Dla medium Sakiewicza Brawder jest przedsiębiorcą i działaczem społecznym.No i mentorem ludu PIS-owskiego
  https://niezalezna.pl/220316-bill-browder-ujawnia-slaby-punkt-putina-on-nie-moze-oddac-wladzy-jego-sytuacja-jest-niepewna
 • @ikulalibal 20:53:53
  Bardzo dziękuję za te informacje i linki.

  Obraz jest pełny i jasny, aż mdli że coś tak podłego się dzieje i dlaczego Nawalnego za współpracę z obcą agenturą nie postawiono przed sądem.

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej